کد خبر: 234796 A

امام جمعه کاشان:

نارضایتی مردم آمریکا به مرز بحران رسیده است. چنانکه در شعارهای مردم این کشور انقلاب تنها راه مقابله با نژادپرستی معرفی می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان گفت: نارضایتی مردم آمریکا به مرز بحران رسیده است چنانکه در شعارهای مردم این کشور، انقلاب تنها راه مقابله با نژادپرستی معرفی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با گرامیداشت روز و هفته وقف اظهار کرد: فلسفه وقف و سایر حسنات، نظیر وجوهات شرعیه و واجب بودن خمس و زکات و نیز توصیه‌های فراوان به احسان، رسیدگی به حال نیازمندان و مستضعفان جامعه اسلامی است.

وی با اشاره به پرداخت‌های مستحب و واجب در احکام اسلامی خاطرنشان کرد: بعضی پرداخت‌ها نظیر زکات، خمس و کفاره روزه و سوگند واجب بوده و بخشی از پرداخت‌ها مستحب بوده و توسط پروردگار مورد تشویق قرار گرفته است.

امام جمعه کاشان وقف را یکی از احکام الهی در نظام تشریع خواند و گفت: وقف صدقه جاریه است به این معنا که پس از فوت فرد وقف‌کننده نیز ثواب‌ها و پاداش‌ معنوی که حاصل از بهره‌ بردن نیازمندان از آن وقف است برای آن شخص محاسبه می‌شود.

نمازی با اشاره به الویت‌هایی که در وقف باید مورد توجه قرار گیرد، بیان داشت: وقف برای پشتیبانی مالی از حوزه‌های علمیه باید در اولویت نخست برای وقف قرار گیرد.

وی ادامه داد: اکنون که پس گذشت بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ سال از نعمت اسلام بهره‌مند هستیم به برکت زحمات، حراست و صیانت مبلغان و عالمان دینی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مراجع عظام تقلید همواره در خط مقدم دفاع از دین و شریعت بوده‌اند، گفت: روحانیت شیعه همیشه به پیروی از ائمه اطهار در خط مقدم صیانت از اسلام قرار داشته‌اند. بنابراین اولویت وظایف شیعه تلاش برای تقویت و بالابردن ظرفیت حوزه‌های علمیه است.

وی وقف برای تعظیم شعائر و عزاداری اباعبدالله‌الحسین(ع) را دومین اولویت در عرصه وقف دانست و افزود: امسال مشاهده شد که پیام عاشورا به بیش از ۶۰ کشور دنیا مخابره شد و این اجتماع ضریع محکمی بر صورت سیاه استکبار و صهیونیزم بود.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان، همچنین رسیدگی به یتیمان، جوانان نیازمند شغل و افراد و خانواده‌های فاقد مسکن را به عنوان اولویت‌های بعدی معرفی کرد که واقفان می‌توانند در آن حوزه‌ها اقدام به وقف کنند.

نمازی در ادامه خطبه‌ها با تسلیت رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) در هفته پیش رو عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) مظهر رحمت واسعه الهی است و پیروان آن حضرت نیز باید در جامعه خویش مظهر مهر و محبت باشند.

وی همچنین با اشاره به ۲۷ آذرماه سالروز شهادت دکتر مفتح، روز وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داشت.

امام جمعه کاشان با تسلیت رحلت آیت‌الله غیوری، نماینده امام و مقام معظم رهبری در سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به ذکر برخی از ویژگی‌های شخصیتی وی پرداخت.

نمازی در بخش دیگری از خطبه‌ها به اعتراف صریح رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اشتباه در تحریم ۵۰ ساله کوبا اشاره و تصریح کرد: برای نخستین بار است که اوباما به طور صریح اعلام خطا کرد و اذعان داشته در مورد تحریم ۵۰ ساله دولت و ملت کوبا اشتباه کرده است.

وی با اشاره به سوابق مبارزاتی فیدل کاسترو و ملت کوبا در نیم‌قرن گذشته در برابر سلطه آمریکا تأکید کرد: سازمان جاسوسی آمریکا بار‌ها در صدد برآمد تا کاسترو را ترور کند اما موفق نشد و ۵۰ سال خود وفرزندش در برابر آمریکا و تحریم‌هایش محکم ایستادند تا سرانجام اوباما مجبور به پذیرش اشتباه خود شد.

امام جمعه کاشان خطاب به دولتمردان آمریکایی بیان داشت: اشتباه خود را دوباره تکرار نکنید چنانکه اکنون دچار خطا هستید؛ ملت حسینی و علوی ایران اسلامی اهل شجاعت، پایداری و ثبات قدم است و همچنانکه تا کنون تحریم‌هایتان هیچ نتیجه مؤثری نداشته جز انزوا برای شما دستاورد دیگری نخواهد داشت.

نمازی با بیان اینکه مشروعیت نظام سیاسی آمریکا توسط ملت این کشور زیر سؤال برده شده است، گفت: مردم آمریکا بر این امر واقف شده‌اند، شعار دموکراسی پوشش و بهانه‌ای برای تسلط سرمایه‌داران و کسانی که قدرت را در اختیار دارند، محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نارضایتی مردم آمریکا به مرز بحران رسیده است. چنانکه در شعارهای مردم این کشور انقلاب تنها راه مقابله با نژادپرستی معرفی می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان تصریح کرد: تحلیل آگاهان سیاسی این است که در آینده زمان نظام سیاسی حکومت آمریکا از درون و توسط مردم مظلوم متلاشی می‌شود.

نمازی همچنین با محکوم کردن حمله مسلحانه طالبان به یک مدرسه در پیشاور پاکستان و همچنین هجوم گروه تروریستی القاعده در یمن متذکر شد: طالبان، القاعده و داعش مولودهای نامشروع سازمان جاسوسی آمریکا و اسرائیل به شمار می‌روند و همه این جنایات در پرونده آمریکا و صهیونیزم جهانی ثبت و ضبط می‌شود.

نارضایتی مردم آمریکا به مرز بحران رسیده است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر