کد خبر: 235720 A

در راستای ایجاد و گسترش همفکری و همکاری های فرهنگی و آموزشی

تفاهم نامه همکاری های فرهنگی آموزشی بین مدیریت آموزش و پرورش آران و بیدگل و شرکت آب و فاضلاب این تین شهرستان شهرستان به امضای روسای این دو اداره رسید.

تفاهم نامه همکاری های فرهنگی آموزشی بین مدیریت آموزش و پرورش آران و بیدگل و شرکت آب و فاضلاب این تین شهرستان شهرستان به امضای روسای این دو اداره رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در آران و بیدگل این تفاهم نامه به استناد تفاهم نامه مبادله شده بین معاونت آموزش ابتدایی وزارت اموزش و پرورش و مشاور وزیر نیرو و رییس هیات مدیره شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به امضا رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در آران و بیدگل در مراسم امضای این تفاهم نامه رییس شرکت آب و فاضلاب شهری آران و بیدگل گفت: این تفاهم نامه در راستای ایجاد و گسترش همفکری و همکاری های فرهنگی - آموزشی و نظام مند کردن فعالیت های علمی و اجرایی به منظور استفاده مطلوب از توانمندی های مشترک تدوین شده است.

ناصر تقوایی اظهار کرد: تامین آب مواجه با دو واقعیت ملموس، یکی در زمینه تداوم دوره خشکسالی و دیگری بیلان منفی سفره های آب زیرزمینی است که خشکسالی های پیاپی و کاهش میزان بارندگی سالیانه به گونه ایست که اگر از امسال به مدت ۲۰ سال آتی نیز با افزایش محسوس بارندگی مواجه باشیم، بازهم مشکل کم آبی حل نخواهد شد

وی افزود: بیلان منفی ۴۰ میلیون متر مکعبی سفره های آب زیرزمینی منطقه نیز نشان می دهد که علاوه برخشکسالی های متوالی و کاهش میزان سطح سفره های آب زیر زمینی، پیش روی آبهای شورازطرف دریاچه نمک به طرف شهر مشکل دیگری را نیز به نام کاهش کیفیت آب مصرفی رابدنبال خود دارد که رفع این مشکلات نیازمند هم اندیشی مدیران ذیربط شهرستان واستان وهمکاری وهمراهی مردم درمصرف بهینه آب است

تقوایی تصریح کرد: امضای این گونه تفاهم نامه های موجب اشاعه فرهنگ درست مصرف کردن در قشر حساس و تاثیر گذار جامعه شهری و روستایی می شود که این خود می تواند گامی مثبت درست مصرف کردن باشد.

مدیریت آموزش و پرورش آران و بیدگل نیز با اشاره به اینکه مشکل کمبود آب، مشکلی فراگیر برای همه افراد جامعه است گفت: آموزش و پرورش اران و بیدگل آماده همکاری همه جانبه در این زمینه است.

محمد معدندار افزود: فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در مدارس و در بین دانش آموزان می تواند گام نخست در نهادینه کردن فرهنگ درست مصرف کردن و به جا مصرف کردن آب شرب در بین خانواده های دانش آموزان است

آموزش و پرورش آران و بیدگل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر