کد خبر: 236164 A

امام جمعه موقت کاشان:

روز نهم دی روز افشا و پرده‌برداری از چهره زشت نفاق، جهل و غفلت است

امام جمعه موقت کاشان گفت: روز نهم دی روز افشا و پرده‌برداری از چهره زشت نفاق، جهل و غفلت است

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان، حجت‌الاسلام اسلامی‌تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این هفته نماز جمعه این
شهرستان اظهار کرد: حضور میلیونی ملت ایران در حماسه نهم دی همانند عاشورا دارای دو جنبه و منظر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به دو جنبه و بعد در حادثه عاشوار خاطرنشان کرد: از یک منظر در عاشورا شاهد تجلی ارزش‌ها و نمایان شدن چهره‌های نورانی موحدان حقیقی است و از سوی دیگر روز افشاگری چهره زشت ضلالت، نفاق و گمراهی است.

امام جمعه موقت کاشان افزود: در حماسه ۹ دی نیز از یک بعد شاهد تجلی ارزش‌ها نظیر ولایت‌مداری، دین‌مداری، دفاع از حق و تجدید میثاق آگاهانه با ولی‌امر مسلمین هستیم و از بعد دیگر نهم دی روز روز افشا و پرده‌برداری از چهره زشت نفاق، جهل و غفلت است.

به گفته اسلامی‌تبار، در حماسه نهم دی مردم ایران اسلامی مشت بر دهان یاوه‌گویان و دشمنان زدند.

وی با اشاره به لزوم دشمن‌شناسی، توطئه‌شناسی، ضرورت بیداری مستمر به عنوان درس‌های فتنه ۸۸ گفت: اگر انسان در دشمن‌شناسی و تشخیص دشمن دچاراشتباه شود به جای دشمن دوست را نشانه می‌گیرد همان اتفاقی که در فتنه ۸۸توسط برخی از افراد که در شناخت دشمن دچار جهل شدند صورت گرفت.

امام جمعه موقت کاشان در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به حضور میلیونی مردم در مشهد مقدس همزمان با سالروز شهادت حضرت ثامن‌الحجج(ع) گفت: این روز، روز تجلی ولایت‌مداری مردم ایران و عرض ارادت آنان به ساحت اهل بیت
است.

اسلامی‌تبار همچنین با قدردانی از حضور برادران اهل سنت در جمع عزاداران امام رضا(ع) گفت: توجه به مشترکات یکی از عواملی است که می‌تواند وحدت را در جامعه اسلامی تقویت کند و توطئه دشمنان برای اختلاف‌افکنی میان مسلمانان را خنثی کند.

وی در ادامه با تبریک میلاد حضرت مسیح(ع) بر لزوم تبعیت همه پیروان ادیان الهی از دو اصل عبودیت خدا و اجتناب از طاغوت به عنوان محور مشترک همه انبیا تأکید کرد.

اسلامی‌تبار همچنین با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع)، به ذکر روایتی از ایشان در مورد اهمیت علم و معرفت و آثار مثبت آن اشاره کرد.

امام جمعه موقت کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر