کد خبر: 243877 A

به مناسبت ارتحال استاد مشفق کاشانی؛

مرحوم عباس کی منش(مشفق کاشانی) همواره با اشعار فاخر و پرمحتوایش کوچه‌باغ‌های خاطره‌مان را از عطر فرهنگ اصیل و بومی آکنده می ساخت.

مرحوم عباس کی منش(مشفق کاشانی) همواره با اشعار فاخر و پرمحتوایش کوچه‌باغ‌های خاطره‌مان را از عطر فرهنگ اصیل و بومی آکنده می ساخت.

متن پیام تسلیت کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان کاشان به مناسیت ارتحال مرحوم عباس کی منش(مشفق کاشانی) که به دفتر نمایندگی خبرگزاری کارایران(ایلنا) در شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل ارسال شده به شرح ذیل است:

باسمه تعالی

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام

خبر فقدان شاعر آیینی، زنده یاد عباس کی منش متخلص به مشفق کاشانی شاعری خوش ذوق از دیار دارالمؤمنین کاشان که سال ها در راستای اعتلای فرهنگ و هنر اصیل اسلامی ایرانی تلاش فراوانی نمود، باعثتاسف و تاثر فراوان شد.

مرحوم عباس کی منش همواره با اشعار فاخر و پرمحتوایش کوچه‌باغ‌های خاطره‌مان را از عطر فرهنگ اصیل و بومی آکنده می‌ساخت.

مشفق کاشانی از جمله شاعرانی است که در مصیبت سید و سالار شهیدان، امام حسین علیه‌‏السلام و ائمه طاهرین علیهم السلام اشعار پر سوز و گدازی دارد و ترجیع بند وی در مرثیه‏ی سیدالشهداء علیه‏السلام یکی از زیباترین و ماندگارترین اشعار آیینی به جا مانده از اوست.

گر چه این چهره ماندگار ادبیات آیینی کشور که به تعبیر رهبر معظم انقلاب همواره شعر خود را در خدمت هدف‌های دینی و هدف‌های انقلابی بکار می برد، اکنون چشم از جهان فروبسته، اما بدون شک نام او در تاریخ فرهنگ و هنر ما باقی خواهد ماند.

کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان کاشان درگذشت این ادیب متعهد را به خانواده داغدارش، جامعه ادبی کشور و بویژه صاحبان ادب و هنر تسلیت گفته و برای روح این شاعر گرانمایه در جوار حضرت حق طلب رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر جاویدان آرزو می‌کند.

کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان کاشان

استاد مشفق کاشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر