کد خبر: 243940 A

با هدف فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب:

نخستین همایش دانش آموزی آموزشی نجات آب نجات زندگی با عنوان " ایست؛ آب نیست " در آموزشگاه دخترانه امام زمان(عج) آران و بیدگل طی مراسمی برگزار شد.

نخستین همایش دانش آموزی آموزشی نجات آب نجات زندگی با عنوان " ایست؛ آب نیست " در آموزشگاه دخترانه امام زمان(عج) آران و بیدگل طی مراسمی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران و بیدگلU مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل، در آغاز این همایش آموزشی با تقدیر از مدیر و دانش آموزان آموزشگاه دخترانه امام زمان(عج) آران و بیدگل و دیگر مجریان برگزار کننده این همایش گفت: اجرای این همایش در راستای تحقق مفاد تفاهم نامه مشترک آبفا و آموزش و پرورش با محوریت فرهنگ سازی و آموزش ارایه راهکارهای مدیریت و اصلاح الگوی مصرف نقش اصلی را در کاهش بحران آب دارد.

محمد معدندار با تاکید بر اینکه جلوگیری از تشدید بحران آب نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است، افزود: موقعیت جغرافیایی خشک و نیمه خشک کشور ایران و نسبت بارندگی آن که یک سوم یا کمتر از میزان استاندارد بارندگی جهانی است، تشدید شرایط بحران آب و خشکسالی در این کشور به ویژه منطقه آران وبیدگل با موقعیت کویری و گرم و خشک را فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: بحران به معنای خطر هنوز برای شهروندان ملموس نشده است و تا زمانی‌که این خطر را جدی نگیرند در کاهش مصرف، مدیریت آن و اصلاح الگوهای مصرف تلاش نخواهند کرد.

به گفته وی، ۹۰ درصد آب در ایران در بخش کشاورزی، هفت و نیم درصد نیز برای مصرف آشامیدنی و بقیه در سایر مصارف صنعتی و تولیدی استفاده می شود.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل، با اشاره به اینکه مصرف آب در بخش کشاورزی با حجم بالا، راندمان پایین و هدر رفت آب است، گفت: این شیوه مصرف نیازمند مدیریت جدی در مصرف، اصلاح الگوی مصرف و برنامه ریزی مسوولان است.

معدن‌دار، با اشاره به استفاده از آب شرب و بهداشتی در مصارف غیر شرب اعم از استحمام، دستشویی، شستشوی اتومبیل و سایر موارد افزود: جداسازی آب شرب از غیر شرب از طریق آموزش و فرهنگ سازی ضروری است.

وی، آموزش را مهم‌ترین اولویت در فرهنگ سازی مدیریت مصرف دانست و افزود: دانش آموزان به عنوان منادیان و همیاران شرکت آبفا و آموزش و پرورش بهترین نیروی آموزشی در ترویج فرهنگ سازی مدیریت مصرف به والدین، خانواده ها و اجتماع هستند.

به گفته وی، فرهنگ سازی در کاهش مصرف آب و مدیریت آن حتی به اندازه یک لیوان در روز اقدامی موثر و پیشگیری کننده از تشدید بحران است که در دراز مدت نتیجه خوبی را دارد.

نخستین همایش دانش آموزی آموزشی نجات آب نجات زندگی با عنوان " ایست؛ آب نیست " با حضور فرماندار و جمعی از مسولین ادارت آران و بیدگل، قائم مقام و معاونین و کارشناسان شرکت آبفای کاشان، در آموزشگاه امام زمان(عج) آران و بیدگل با ویژه برنامه های متنوعی ظهر امروز(۲۹دی) برگزار شد.

برنامه هم پیمانی دانش آموزان با عبارت " زندگی من به دست آب است و زندگی آب در دست من است پس دست به دست هم برای نجات آب؛ ما دانش آموزان مدرسه امام زمان(عج) هم پیمان خاهی مشد با استفاده صحیح از آب و ارایه آموزش های لازم به دیگران ناجیان آب باشیم. "، برپایی نمایشگاه پوستر در حاشیه همایش و حضور دانش آموزان با لباس ها و پرچم های متحد الشکل به رنگ آبی با جملات و عبارات زیبا و هشداردهنده در مورد خشکسالی از نکات قابل توجه این همایش آموزشی بود.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش شهرستان اصلاح الگوی مصرف امام زمان ایران خشکسالی دانش آموزان فرهنگ سازی مدرسه والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر