کد خبر: 245669 A

رییس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان؛

انقلاب اسلامی در گذر عمر ۳۵ ساله خود، تثبیت شده و قوی‌تر از گذشته در راه تحقق اهداف خود حرکت می کند.

رییس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: انقلاب اسلامی در گذر عمر ۳۵ ساله خود، تثبیت شده و قوی‌تر از گذشته در راه تحقق اهداف خود حرکت می‌کند.

به گزارش خبرنگار حبرگزاری ایلنا در کاشان، «علیرضا احسانی» در آیین گشایش بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان کاشان افزود: تشکیل بسیج، هنر و شاهکار امام بود که در قالب یک نهاد مردمی، برای نگهداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایجاد شد.

به گفته وی، اندیشه‌های امام خمینی، در یک جایگاه ایدئولوژیک قابل تفسیر است و هر اقدامی که کرد، در قالب دینی و بخش ایمانی تفسیر می‌شود و این اولین ویژگی ایشان بود.

وی اظهار داشت: قرائت امام از اسلام، قرائت خاصی بود که در قالب اسلام ناب محمدی، تعبیر شد در حالی که بسیاری دیگر از صاحب نظران، بر اساس ذهنیات خود اسلام را تفسیر می‌کردند.

وی تصریح کرد: اسلام ناب محمدی، اسلام امامت و ولایت است که پروژه اسلام هراسی نظام سلطه، حمله به قرائت اسلام ناب محمدی است.

وی تاکید کرد: پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا همچون پیام امام به گورباچف باعثایجاد شوک به جامعه غرب بود و موجد یک حرکت فوق العاده در حوزه‌های فکری خواهد شد.

به گفته وی، دومین ویژگی امام خمینی، مهندسی انقلاب اسلامی بود. مهندسی نظام جمهوری اسلامی برآمده از انقلاب اسلامی، مهندسی ساختارهای نظام و نهادسازی‌هایی مثل بسیج، کار بزرگ امام بود.

وی گفت: سومین ویژگی امام، حیات ایشان بود که توانست دو ویژگی قبل را مدیریت کند و در قالب رهبری نظام به نتیجه برساند و تثبیت کند.

وی افزود: امام فرمود که باید سکوهای قدرت جهانی را در اختیار بگیریم و هسته‌های حزب اله با هر نام و مرامی بر ضد نظام سلطه تلاش می‌کند، که این گستره انقلاب اسلامی است که از انقلاب امام ریشه گرفته است.

احسان دوست اظهار داشت: بسیج اساتید بصورت خودجوش توسط اساتید متعهد به نظام و انقلاب در دانشگاه اصفهان شکل گرفت و امروز با گذشت ۱۴ سال، بیش از ۴۰ هزار نفر از اساتید ۶۰ دانشگاهه کشور، عضو این نهاد مردمی هستند.

رییس دانشگاه فرهنگیان کاشان گفت: هدف از تشکیل بسیج اساتید گسترش و تقویت فرهنگ اسلام ناب محمدی در محیط دانشگاه‌ها ومقابله با جنگ گ نرم جهان استکبار است.

«فاطمه خالکی» در آیین گشایش بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان کاشان افزود: مهندسی فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی در دانشگاه را از دیگر اهداف این تشکل است.

به گفته وی، امیدواریم تشکیل تشکیل بسیج بتواند منشا اثر برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی باشد و شخصیت‌هایی همچون شهید چمران به جامعه معرفی کند که پرورش یافته مکتب تعهد و تخصص بود.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۱۰۰ نفر از دانشجویان این واحد دانشگاهی عضو بسیج دانشجویی هستند و امیدواریم فعالیت بسیج اساتید، نهادی برای انسجام فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی اساتید بسیجی باشد.

در این مراسم، «حسین فخره» به عنوان رییس بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان کاشان معرفی شد.

استان اصفهان استکبار اسلامی ایران اصفهان انقلاب انقلاب اسلامی بسیج جنگ مقام معظم رهبری نظام جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر