کد خبر: 246555 A

رئیس دانشگاه پیام نور کاشان در گفتگو با ایلنا:

اساتید دانشگاه‌ها درمقطع کنونی، وظیفه دارند هرچه بیشتر دانشجویان را با روش و رفتار پیامبرمکرم اسلام(ص) و اهل بیت(ع) درکلیه شئونات زندگی آشنا کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور کاشان گفت: اساتید دانشگاه‌ها در مقطع کنونی وظیفه دارند هرچه بیشتر دانشجویان را با روش و رفتار پیامبرمکرم اسلام(ص) و اهل بیت(ع) درکلیه شئونات زندگی آشنا کنند.

«دکترعباسعلی فراهتی»، رئیس دانشگاه پیام نور کاشان در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان، با محکوم کردن توهین به مقدسات اسلام و پیامبر اکرم(ص) گفت: مردم کشورمان امسال با شکوه‌تر از سال قبل با حضور در یوم الله ۲۲ بهمن، انزجار خود را از استکبار و اهانت کنندگان به پیامبر اکرم(ص) نشان خواهند داد.

وی با بیان اینکه نباید اختلاف سلیقه‌ها موجب از دست رفتن وحدت در جامعه شود، یادآوری کرد: برای پیشرفت کلان کشور باید مسئولین با همفکری، همدلی و وحدت کار‌ها را به پیش ببرند.

عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان، سبک زندگی در کشور ایران را به خاطر نفوذ تبلیغاتی فرهنگی رسانه‌های غربی در کشور، شایسته جمهوری اسلامی ندانست و گفت: متاسفانه تبلیغات رسانه‌های غربی، وارد فرهنگ آداب و رسوم و اعتقادات دینی اصیل کشورمان شده‌اند.

وی با تاکید براینکه همگان باید از میراثگرانب‌های اسلام ناب محمدی و علوی کشورمان در مقابل هجمه‌های سنگین تبلیغاتی دشمنان محافظت کنیم، تصریح کرد: اساتید دانشگاه‌ها د رمقطع کنونی وظیفه دارند، هرچه بیشتر دانشجویان را با روش و رفتار پیامبرمکرم اسلام(ص) و اهل بیت(ع) درکلیه شئونات زندگی آشنا کنند.

وی زندگی در کشورهای غرب را یک نوع زندگی به ظاهر اسلامی دانست و گفت: متاسفانه آمارهای تکان دهنده قتل و جنایت در کشورهای اروپایی نشان دهنده این است که اخلاق اسلامی در این کشور‌ها حاکم نیست.

فراهتی تصریح کرد: به جهت نفوذ فرهنگ فاسد غرب ضرورت دارد در تمام لحظات نسل جوان کشورمان را با سیره، زندگی و اعتقاد ایمانی رسول گرامی اسلام(ص) به خدا آشنا کنیم.

وی تاثیر بسیار زیاد سیره پیامیر اکرم(ص) درحوزه روان‌شناسی را یاد آورشد و گفت: سیره پیامبراکرم(ص) می‌تواند در حوزه روان‌شناسی دانشگاه‌ها به جای فرهنگ غرب مورد مطالعه و استفاده قرار گیرد.

رئیس دانشگاه پیام نور کاشان به رسالت سنگین دانشگاه‌ها و مجامع فرهنگی شهرستان درالمومنین کاشان در تبیین سیره و بزرگداشت ایام ولادت پیامبراکرم(ص) اشاره کرد و گفت: اگر مجامع فرهنگی و هیئت‌های مذهبی کاشان همانطور که در عزاداری‌های ایام محرم و صفر بهترین عزاداری‌ها را برای امام حسین(ع) برگزارمی کنند، برای بزرگداشت ولادت و تبیین سیره پیامبر اکرم نیز گسترده‌تر و بیشتر برنامه ریزی داشته باشند بهترخواهیم توانست از فضایل آن حضرت بهره برداری کنیم.

وی با تاکید براینکه باید با برگزاری مراسم‌های باشکوه در ایام ولادت پیامبراکرم(ص) و هفته وحدت، همانند همایشی که در اربعین حسینی در کربلا و نجف به نمایش گذارده شد، برنامه ریزی کنیم، اظهارداشت: آنچه که امروز داریم حاصل تلاش و زحمات پیامیر اکرم(ص) و دیگر امامان معصوم(ع) است.

اختلاف سلایقه ها نباید موجب ازدست رفتن وحدت درجامعه شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر