کد خبر: 247004 A

به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان:

شعار هفته ملی مبارزه با سرطان ۸ تا ۱۵ بهمن ماه با عنوان «قابل پیشگیری و درمان بودن سرطان با خود مراقبتی و امید» نامگذاری شده است.

شعار هفته ملی مبارزه با سرطان ۸ تا ۱۵ بهمن ماه با عنوان «قابل پیشگیری و درمان بودن سرطان با خود مراقبتی و امید» نامگذاری شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان به مناسبت این هفته در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: جهت پیشگیری از سرطان، سیگار و قلیان نکشید و در معرض دود آن قرار نگیرید.

دکتر سید علیرضا مروجی، کنترل وزن، استفاده از کرم ضد آفتاب جهت حفاظت مناسب از پوست خود را در برابر اشعه ماوراء بنفش، مصرف غذاهای سالم و پر انرژی، عدم استفاده از فست فود‌ها، انجام فعالیت‌های بدنی و ورزش و مصرف روزانه ۵ سهم میوه و سبزی را از راهکارهای پیشگیری از سرطان عنوان کرد.

وی، اطلاع رسانی به مردم به ویژه نوجوانان و جوانان را پراهمیت دانست و گفت: با خودمراقبتی می‌توان از ۵۰ تا ۷۰ درصد سرطان‌ها پیشگیری کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، به شناخت روش‌های خودمراقبتی برای پیشگیری اولیه از سرطان تاکید و تصریح کرد: علایم هشداردهنده سرطان را بشناسید، هر چه سرطان زود‌تر تشخیص داده شود، درمان پذیر‌تر است.

دکتر مروجی، با بیان اینکه سن سرطان در ایران پایین‌تر نیست بلکه جمعیت جوان ما بیشتر است، ادامه داد: باورهای نادرست را کنار بگذارید و به دیگران امید بدهید دست کم نیمی از سرطان‌ها درمان پذیرند.

وی، با بیان اینکه زندگی روانی، معنوی و اجتماعی سالم به معنی ابتلای کمتر به سرطان است، توصیه کرد: خود و دیگران را دوست بدارید.

ایران پوست دانشگاه علوم پزشکی درمان سرطان فست فود قلیان معاون میوه و سبزی وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر