کد خبر: 251631 A

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل خبر داد:

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل درمجلس گفت: در سیاست خارجه حمایت خود را از وزیر امورخارجه کشورمان در مذاکرات هسته‌ای دردستور کار قرارداده‌ایم.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل درمجلس گفت: در سیاست خارجه حمایت خود را از وزیر امورخارجه کشورمان در مذاکرات هسته‌ای دردستور کار قرارداده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان «عباسعلی منصوری آرانی» بعداز ظهر جمعه بیست و چهارم بهمن درمراسمی که با حضور مدیران نمونه صنعت پلاستیک کشوردر رستوران مریم کاشان برگزارشده بود، به مشکلات فرآروی تولیدکنندگان کشورمان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی ماه گذشته قوانین بسیار خوبی را در جهت حمایت و رفع موانع تولیدکننگان در شرایطی که کشورمان از نظر اشتغال و تولید در وضعیت خوبی قرارندارد تصویب کرد تا قدم بزرگی در جهت حمایت و رفع موانع تولیدکننگان باشد.

برای رفع مشکل بیکاری و مبارزه با تحریم ها نیاز به عزم ملی داریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس، ضمن اعلام آمادگی کامل برای هرگونه همکاری برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذران داخلی و خارجی در شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل گفت: برای رفع مشکل بیکاری و مبارزه با تحریم‌ها نیاز به عزم ملی و تلاش همگانی داریم.

وی به تلاشهای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جذب سرمایه گذاران داخلی و حارجی اشاره کرد و گفت: در سیاست خارجه حمایت خود را ازظریف وزیر امورخارجه کشورمان در مذاکرات هسته‌ای به منظور توسعه روابط با کشورهای انگلیس، بلژیک و سوئیس دردستور کار قرارداده‌ایم.

منصوری آرانی، از اخذ مجوز احداثشهرک پتروشیمی صنایع پایین دستی در شهرستان کاشان خبر داد و گفت: درحال حاضر در منطقه کاشان علاوه بر مسیر سرتاسری گاز درغرب کاشان، در جنوب غربی آران و بیدگل نیز در فاز اول یک میلیارد مترمکعب و در فاز دو چهار میلیارد مترمکعب قابلیت ذخیره‌سازی گاز را داریم.

کویرمرنجاب آران و بیدگل زیباترین کویرخاورمیانه است

منصوری از کویر مرنجاب و دریاچه نمک آران و بیدگل به عنوان زیباترین کویرخاورمیانه نام برد و گفت: وجود معدن بزرگ نمک در شمال آران و بیدگل به ابعاد ۶۰ کیلومتر در ۴۰ کیلومتر مهمترین پتانسیل و نعمت خدادادی در این منطقه برای سرمایه‌گذاری در بحش پتروشیمی و غیره است.

منصوری به شاخصهای بسیار بالای صنعت شهرستان کاشان درسطح کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۷۵ درصد فرش ماشینی کشور در منطقه کاشان تولید می شود آرام آرام درحال تصاحب جایگاه بازار فرش ترکیه در کشورهای دیگر جهان هستیم.

کلنگ احداثمنطقه ویژه اقتصادی کاشان دو ماه دیگربه زمین زده می‌شود

وی همچنین ازکلنگ احداثمنطقه ویژه اقتصادی(بندر خشک) طی دو ماه آینده در شهرستان کاشان خبرداد و گفت: خوشبخانه تمام زیرساختهای لازم بندر خشک در کاشان اعم راه آهن، اتوبان و جاده ترانیزیتی موجوداست، ضمن اینکه فرودگاه کاشان نیز درحال راه اندازی است.

سبک معماری کاشان یکی اززیباترین و دلنوازترین معماری‌های دنیا است

نماینده مردم شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل در مجلس از تپه‌های سیلک کاشان با قدمت ۷ هزارساله به عنوان اولین جایگاهی که خداپرستی در آن شکل گرفت نام برد و گفت: سبک معماری کاشان یکی از زیباترین و دلنوازترین معماری‌های دنیا است.

شایان ذکراست تور یک روزه فعالان پتروشیمی و مدیران نمونه صنعت پلاستیک کشورکه با هماهنگی شرکت افزون پلاست کاشان و پیگیری نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل درمجلس برای سرمایه‌گذاری در بخش پتروشیمی به شهرستان کاشان سفر کردند، پس از یازدید از آثار تاریخی کاشان در جریان وجود پتانسیلهای لازم در این شهرستان برای سرمایه‌گذاری در بخش پتروشیمی و صنعت پلاستیک قرارگرفتند.

کاشان شهرک پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر