کد خبر: 253440 A

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان خبرداد:

در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، ۱۵ گفتمان دینی پیرامون انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه کاشان برگزار شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان گفت: در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، ۱۵ گفتمان دینی پیرامون انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه کاشان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، حجت‌الاسلام سید عبدالصاحب حسینی، رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در طول ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، بر اساس سهمیه اداره تبلیغات اسلامی، ۱۵ گفتمان دینی پیرامون انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در دبیرستان های دخترانه و پسرانه کاشان برگزار شد.

وی افزود: در این گفتمان ها، محمدرضا اسلامی تبار، تقاعدیان، منصور فرجی، علی اصغر خسروانی مقدم و اساتید مبلغه طاهره شقاقی و فهیمه نصیری به پاسخگویی سؤالات و شبهات دانش آموزان پیرامون مبانی انقلاب اسامی و اعتقادات پرداختند.

حجت‌الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: اساتید در این گفتمان ها به مقایسه دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخته و دستاوردهای مختلف فرهنگی، علمی و فناوری را از امتیازات دوران بعد از انقلاب برشمردند.

وی تصریح کرد: علاوه بر اجرای گفتمان‌های سهمیه‌ای سازمان تبلیغات اسلامی، گفتمان‌های متعدد مقایسه‌ای با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی کاشان در مدارس شهرستان برگزار شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان با اشاره به ساخت مستند ۵۷ و اشتراک گذاری از طریق سایت ها و شبکه های ماهواره‌ای و وارونه جلوه دادن اهداف انقلاب اسلامی و القای شبهات مختلف در خصوص شخصیت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران گفت: تأثیر گفتمان های دینی در تنویرافکار دانش آموزان و پاسخگویی به شبهات آنان در خصوص انقلاب اسلامی از ضروریات عصر امروز است.

حجت‌الاسلام حسینی افزود: این نیاز از آنجا نشأت می گیرد که فرزندان نسل سوم و چهارم انقلاب، نه امام را دیده اند و نه انقلاب اسلامی را با همه آثار و برکاتش درک کرده اند و نه اینکه دوران ستم شاهی رژیم پهلوی را می شناسند، از این رو دشمن در صدد القای شبهه در ذهن جوانان و نوجوانان است تا بتواند به اهداف شوم خود دست یابد.

وی تأکید کرد: انقلاب اسلامی یک جوان ۳۶ ساله تنومند در همه عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی است و به همین دلیل دشمنان اسلام و انقلاب در حال تهاجم و تحریم و شیعه ستیزی و اسلام ستیزی در دنیا هستند تا این نهال جوان نتواند خود را به سایر کشورهای جهان صادر کند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان با اشاره به اینکه برای سال تحصیلی ۹۴-۹۳ تعداد ۴۲ سهمیه گفتمان دینی از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان برای این اداره در نظر گرفته شده خاطر نشان کرد: تاکنون ۳۳ گفتمان دینی با موضوعات دین و زندگی، شبهات اعتقادی، فلسفه احکام، ولایت فقیه، آسیب های اجتماعی، جنگ نرم و تکنولوژی نوین، مهارت های زندگی، مبانی انقلاب اسلامی، نماز، شخصیت های اسلامی در دبیرستان های کاشان اجرا شده است.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: با توجه به تأثیر گفتمان های دینی در بین دانش آموزان، افزایش سهمیه دارالمؤمنین کاشان می تواند در فرهنگ سازی و تثبیت اعتقادات نسل جوان نقش مهمی داشته باشد.

اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان انقلاب انقلاب اسلامی تبلیغات اسلامی دهه فجر دین شبکه های ماهواره ای فرهنگ سازی نسل جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر