کد خبر: 318921 A

معاون فرماندار آران و بیدگل

ایلنا: معاون فرماندارآران و بیدگل گفت:توانمندی نهاد خانواده در رویارویی با چالشهای دنیای معاصر از سیاستهای دولت تدبیر و امید است.

به گزارش خبرنگارایلنا در آران وبیدگل « علی محمد یوسفیان  » در سومین جلسه کارگروه بانوان و خانواده شهرستان آران وبیدگل با تاکید بر افزایش توانمندیهای زنان درحوزه های مدیریتی، کارآفرینی، سیاسی، اشتغال، علمی، فرهنگی ،ورزشی و اجتماعی خاطرنشان کرد: توانمند سازی بانوان روشی برای دستیابی به توسعه پایدار است.

یوسفیان نهادهای تربیتی در جامعه را آموزش،خانواده و همسالان برشمرد و افزود: آموزش دردنیای مدرن، متناسب با دین یک نیاز جدی است و بنا به روایات اسلامی باید فرزندان را متناسب با همان زمان تربیت نمود.

وی با بیان اینکه انسان موجودی اجتماعی است و نخستین بستر برای تبلور و فعلیت یافتن این ویژگی،کانون مقدس خانواده است خاطرنشان کرد:  خانواده مناسب ترین بستر برای اجتماعی شدن کودک است و خانواده صمیمی و سالم،موثرترین نقش در رهایی  فرد از اضطراب و سرگردانیهای جامعه امروزی دارد.

معاون فرماندار آران و بیدگل با اشاره به شناسایی لایه ها و سطوح پنهان و آشکار آسیبهای اجتماعی در حوزه زنان و خانواده تصریح کرد:فعال سازی و توسعه توانمندیها ی سازمانهای مردم نهاد، نقش مهم و تاثیرگذاری در کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی در حوزه خانواده دارد.

شایان ذکر است اعضای حاضر در این نشست درخصوص طرح آموزش خانواده پیشنهاداتی ارائه کردند.

توسعه پایدار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر