کد خبر: 319561 A

در جلسه شورای شهر صورت گرفت

ایلنا: در دومین نشست فوق العاده آبان شورای اسلامی شهر کاشان، حوادث جوی اخیر کشور و پروژه‌های عمرانی در حال انجام شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در پایان نشست فوق العاده شورای اسلامی شهر کاشان با موضوع بررسی پروژه‌های عمرانی در حال انجام شهرداری مقرر شد تا ضمن بازدید صبح شنبه اعضای شورا از تعدادی از پروژه‌های عمرانی، پس از ارجاع وضعیت برخی از پروژه‌های عمرانی غیرضروری به کمیسیون اقتصادی شورا و بحث و بررسی پیرامون امکان احتمالی کاستن از بار مالی موقت آن‌ها و سپس تلاش برای جذب اعتبارات ملی تدبیر ویژه‌ای برای مقابله با حوادث غیرمترقبه مانند سیلاب اندیشیده شود.

 در این نشست که با حضور بهروز گرانمایه- معاون عمرانی شهرداری کاشان و توضیحات وی در زمینه پیشرفت فیزیکی برخی از ۷۲ پروژهٔ عمرانی بخش ابنیه و در حال انجام در سطح شهر کاشان و همچنین پرسش‌های شماری از اعضای شورا و پاسخ‌های وی پیرامون برخی جزئیات پروژه‌ها همراه بود، برخی از اعضای شورای اسلامی شهر با توجه به سیلاب‌های زیانبار اخیر شمال و غرب کشور خواستار ایمن و مقاوم سازی رودخانه‌ها و مسیل‌های اطراف شهر کاشان شدند.

دراین نشست سید مهدی ناظم رضوی با اشاره به باران شدید و وقوع سیل سال ۶۴ در شهر کاشان و فرورفتن دو طبقه بیمارستان شهید بهشتی کاشان در گرداب سیل یادآور شد: در آن زمان کار‌شناسان عقیده داشتند که این بیمارستان در محلی گودال مانند و مسیر رودخانه‌ها احداث شده و باید که برای ایمن سازی آن تدبیری اندیشید.

این عضو شورای اسلامی شهر افزود: برخی از رودخانه‌های شهر که در مسیر بلوار قطب راوندی قرار دارند در قسمتی از عرض خود فاقد مسیر عبور آسان سیلاب هستند و این خطری مهم برای شهروندان محسوب می‌شود.

 مصطفی کردمیل» دیگر عضو شورای اسلامی شهرکاشان نیز در ادامه با اشاره به این نکته که قبل از بروز بحران باید به فکر مهار آن بود تصریح کرد: مسیر برخی از رودخانه‌های اطراف و درون شهر قبل از مقاوم سازی نیازمند پاکسازی از زباله و پسماندهاست تا مستحکم سازی آن‌ها مؤثر و مفید باشد.

علی هاشمی طاهری نیز با اشاره به لزوم آمادگی شهرستان کاشان برای مقابله با خطرات احتمالی باران‌های شدید و سیلاب‌ها تصریح کرد: لازم است تا با کاستن از تخصیص اعتبار موقت به برخی پروژه‌های غیرضروری به ترمیم و مقاوم سازی رودخانه و مسیل‌های درون و بیرون شهر پرداخت. وی افزود: حوادث خسارت بار اخیر شمال و غرب کشور که بر اثر باران‌های شدید و وقوع سیل ایجاد شد زنگ خطری برای کاشان و مناطق اطراف آن است تا بر خلاف دهه‌های گذشته این بار با آمادگی بیشتری به استقبال حوادث جوی احتمالی برویم.

شورای اسلامی شهر شهرداری کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر