کد خبر: 323432 A

سرپرست فرمانداری کاشان در افتتاح خانه کسب و کار

ایلنا: سرپرست فرمانداری کاشان گفت: روش‌های سنتی برای راه‌اندازی کسب و کار هزینه‌بر و ناموفق است و موفقیت بر پایه‌ای از توجه به روش نوین استوار شده است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری ایلنا در کاشان حمیدرضا مومنیان در افتتاح نخستین کلینیک کسب وکار شمال استان اصفهان درکاشان تصریح کرد: وقتی اجزای کسب و کار را بررسی می‌کنیم داشتن ایده، استفاده از ابزار و لوازم مورد نیاز و عملیات اجرایی و سرمایه ثابت و درگردش بخشی از این فرآیند است ولی داشتن همه این‌ها الزاماً تضمین کننده راه‌اندازی کسب و کار موفق نیست.

وی افزود: آنچه اکنون در روش‌های سنتی شاهد آن هستیم مواجه شدن کارآفرین با مشکلات عدیده‌ای است که مسیر تولید و فروش را سخت و پرچالش کرده است ولی مسائل و مشکلات کسب و کار در رویکرد نوین آن است که همه مسائل فرآیند کسب و کار قبل از راه‌اندازی پیش بینی شده و برای آن چاره اندیشی انجام گیرد.

مومنیان یادآور شد: در نگاه سنتی کسی که کسب و کاری را راه‌اندازی می‌کند تلاش دارد تا از صفر تا صد کار را شخصاً پیگیری کند و مسئولیت همه امور را به عهده می‌گیرد ولی طی کردن علمی و درست مسیر کسب و کار اینگونه نیست و باعث می‌شود هزینه‌های به واسطه آزمون و خطا افزایش پیدا کند و اگر هم در راه‌اندازی شاهد موفقیت نسبی باشیم ولی در خصوص توسعه و نوسازی با مسائل و مشکلاتی بسیاری مواجه می‌گردیم.

مومنیان راه‌اندازی خانه کسب و کار شهرستان را در راستا نگاه تخصصی به کارآفرینی عنوان کرد و گفت: خانه کسب و کار مجموعه‌ای تخصصی است که کلیه جوانب موضوع را در نظر گرفته و فرآیند تبدیل ایده به محصول را بررسی می‌کند و با نگاه کار‌شناسی آزمون و خطا سرمایه گذار و تولید کننده را کاهش می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: خانه کسب و کار به صاحبان ایده و سرمایه کمک می‌کند تا کوتاه‌ترین و ایمن‌ترین مسیر را طی کرده و با اطمینان خاطر کالای خود را تولید کنند و در بازار مصرف به فروش برسانند.

سرپرست فرمانداری کاشان تأکید کرد: دغدغه نظام آن است که وابستگی اقتصاد کشور را به منابع نفتی کاهش بدهیم. برای تحقق این امر نیازمند استفاده از روش نوین کسب و کار و استفاده از تکنولوژی‌های دانش بنیان در اقتصاد می‌باشیم.

اقتصاد کسب و کار منابع نفتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر