کد خبر: 332511 A

مسئول اقامه نماز آموزش و پرورش کاشان؛

کارشناس مسئول اقامه نماز مدیریت آموزش و پرورش کاشان از ویژه برنامه های روز نهج البلاغه با هدف شناخت و معرفی اندیشه های والای امام علی علیه السلام در مدارس این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، "سید مجتبی هاشمی"گفت: با وجود آنکه مقام و اندیشه های والای امام على علیه‏‌السلام، از طرف همه فرقه‏‌ها و مذاهب اسلامى و غیر اسلامى به روشنی و صراحت اظهار شده اما برای جامعه اسلامی همچنان ناشناخته مانده است.

به گفته وی، آشنایی با اندیشه های امام علی علیه السلام، فقط منحصر به مفاهیم و دریافت کلى نیست، بلکه یک زندگی آگاهانه و سعادتمند را در همه ابعاد فردی و اجتماعی تبیین می کند که وصیت آن حضرت به فرزندش امام حسن علیه السلام و نامه به مالک اشتر نمونه های بارز آن است.

وی اظهار داشت: برگزاری سراسری مسابقه کتاب‌خوانی با موضوع مفاهیم نهج البلاغه، تریبون‌های امام شناسی،سخنرانی صاحب نظران در مراسم صبحگاهی و مسابقه انشا نویسی حول محور شناخت امام علی علیه السلام و کتاب نهج البلاغه  از جمله برنامه های این روز در مدارس کاشان است.

هاشمی گفت: انتقال فرهنگ و اندیشه های مبتنی بر سیره امامان معصوم نیازمند آگاهی بخشی است که استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری می تواند در ترویج آن نقش موثری داشته باشد تا دانش آموزان امروز، به صورت آگاهانه مسیر خود را انتخاب کنند.

آموزش و پرورش امام علی دانش آموزان فردی و اجتماعی نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر