کد خبر: 333274 A

رئیس ستاد انتخابات کاشان:

ایلنا: رییس ستاد انتخابات شهرستان‌کاشان متذکر شد: ستاد انتخابات کاشان با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد و اجازه هیچ‌گونه دخالت غیرقانونی را در انتخابات پیش‌رو نخواهیم داد.

به گزارش ایلنا در کاشان، حمیدرضا مؤمنیان در نشست‌خبری  با خبرنگاران با گرامیداشت زلزله‌بم، از  برگزاری  منظم جلسات انتخابات شهرستان‌کاشان هر دو هفته یک بار در این شهرستان خبرداد و گفت: از این به بعد نیز بنا به دستورالعمل ابلاغی وزارت‌کشور این جلسات به صورت منظم  هفته‌ای  یک بار برگزار خواهد شد.

سرپرست فرمانداری کاشان از تشکیل ستاد رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون یک جلسه درخصوص رفتارهای کاندیداها تا انتهای انتخابات برگزار شده است.

وی همچنین از افزایش صددرصدی نامزدهای انتخابات مجلس دهم نسبت به مجلس نهم خبر داد و افزود: در مجموع 46 نامزد انتخابات مجلس دهمدر حوزه انتخابیه شهرستان کاشان و آران و بیدگل ثبت‌نام کردند.

 سرپرست فرمانداری کاشان افزود: از مجموع 46 نفر ثبت‌نام کننده نامزد انتخابات مجلس دهم 15 نفر مدرک دکترا، 23 نفر کارشناسی ارشد، 3 نفر کارشناسی با درجه جانبازی و یک نفر ازخانم ثبت‌نام کرده و بین آنها 4 نفر روحانی هستند و 3 نفر سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی را در ادوار مختلف دارند.  

رییس ستاد انتخابات شهرستان کاشان همچنین جوان‌ترین کاندیدای مجلس‌دهم را 31 ساله و سالمندترین نامزد را 68 ساله اعلام کرد.

مؤمنیان با اشاره به اینکه تلاش شده از اعتدالیون همه گروه‌ها و جناح‌های سیاسی در هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان‌کاشان استفاده شود، گفت: علاوه بر این اعضای هیأت27 نفره معتمدین و اجرایی انتخابات این دوره نیز متفاوت از دوره قبل است.  

وی با اشاره به اینکه از  27 نفراعضای هیأت‌معمتدین، 11 نفر دارای مدرک دکترا، 12 نفر کارشناسی، 2 نفر کارشناسی‌ارشد، 3 نفر تحصیلات‌حوزوی و 2 نفر دارای دیپلم هستند، گفت: از این تعداد 10 نفر سابقه حضور در هیئت‌های اجرایی و 5 نفر از همکاران فرمانداری‌کاشان هستند.

 سرپرست فرمانداری کاشان گفت: از 27 نفر اعضای هیأت‌معمتدین، 8 نفر عضو اصلی هیأت‌اجرایی و 5 نفر عضو علی‌البدل هستند.

وی با اشاره به اینکه روز اول هیچ‌کس در حوزه انتخابیه کاشان ثبت‌نام نکرد، گفت: روز دوم 6 نفر، روز چهارم 4 نفر ، روز پنجم 9 نفر ، روز ششم 12 نفر و روز هفتم  11 نفر ثبت‌نام کردند.

انتخابات انتخابات مجلس مجلس نهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر