کد خبر: 356199 A

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد

ایلنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان؛ از افزایش پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای، ارائه خدمات عمومی در بیمارستان هادی‌زاده و آمادگی کامل در بخش دیالیز کاشان درایام نوروز خبرداد.

به گزارش ایلنا, به نقل از روابط عمومی دانشگاه کاشان؛ محمد حسین اعرابی، با اشاره به آمادگی کامل این دانشگاه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، به ارائه خدمات کامل در زمینه دیالیز به مسافران در ایام نوروز خبر داد و اظهار داشت: به همین منظور، بیماران دیالیزی که قصد سفر به این منطقه را دارند، می‌توانند پیش از مسافرت به منظور بهره‌مندی از خدمات دیالیز هماهنگی لازم را انجام دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، همچنین به آماده باش کامل مراکز درمانی و اورژانس‌های پیش بیمارستانی و بیمارستانی این منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش مراجعات، اورژانس بیمارستان هادی‌زاده (متینی) امسال مانند اورژانس مرکزی به صورت عمومی در زمینه‌های مختلف به مردم و شهروندان خدمات ارائه می‌دهد.

وی، در بخش دیگری به آمادگی کامل پایگاه‌های جاده‌ای و شهری مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی این دانشگاه اشاره کرد و افزود: امسال در ایام تعطیل پایگاه‌های اورژانس چوگان، فین و خانه‌های تاریخی نیز فعال است.

اعرابی تصریح کرد: ۲۰ کد عملیاتی اورژانس با همراهی ۵۰ نفر از کار‌شناسان فوریت‌های پزشکی و کار‌شناسان واحدهای اپراتوری، ستاد هدایت، EOC (مرکز کنترل کیفیت)، پزشک مقیم و مدیران بحران در ستاد فرماندهی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی، در هر لحظه کلیه درخواست‌های بیماران نیازمند کمک فوری را رصد و اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با بیان اینکه امسال یک کد اضافه در شهر نیاسر در سیزدهم نوروز فعال می‌شود، یادآور شد: مردم می‌توانند موارد و مشکلات بهداشت محیط در نوروز را به شماره‌های ۱۹۰ و ۱۴۹۰ و مشکلات در حوزه درمانی را به سامانه ۱۵۹۰ اطلاع دهند.

وی تاکید کرد: سامانه بهداشت ۱۹۰ برای دریافت اطلاعات مربوط به مشکلات بهداشت محیط و حرفه‌ای و سامانه پاسخگویی ۱۴۹۰ برای اطلاع از وضعیت داروهای کمیاب، مشاوره دارویی و نیز گزارشهای مربوط به مشکلات بهداشت محیط اختصاص دارند.

جاده دانشگاه علوم پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر