کد خبر: 362195 A

در آغازین روزهای بهار؛

سرپرست شهرداری نیاسر از رویش آلاله‌ها در پهنه سبز دشت و دامان کوهستان‌های این کهن باغ شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، احمد امینی‌نیک اظهار داشت: آلاله‌های سرخ و سفید نیاسر همه ساله از اواخر فروردین تا اوایل اردیبهشت‌ماه دشت‌ها و کوهستان‌های این شهر را رنگین می‌کند تا مسافران و گردشگران از تماشای آن بی‌بهره نباشند.

وی با بیان اینکه بعضی جاذبه‌های گردشگری نیاسر بواسطه عدم اطلاع‌رسانی و تبلیغات مناسب، کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند در حالیکه پتانسیل لازم برای جذب گردشگر را دارند که دشت گل‌های آلاله نیاسر یکی از این جاذبه های طبیعی است، افزود: رویش گل‌های آلاله چهره‌ای رویایی به منطقه نیاسر و دشت‌های اطراف آن می‌دهد. این گل‌های سفید و صورتی که با طلوع آفتاب باز شده و با غروب آن بسته می‌شوند، عمر زیادی ندارند اما در این مدت کوتاه، پدید آورنده مناظر بسیار زیبایی می شوند.

وی با ابراز خرسندی از این موضوع که با همت بخش‌خصوصی و همراهی مسئولان دولتی زیرساخت‌های مناسبی در زمینه پذیرایی و اسکان گردشگران فراهم شده که شایسته است تا با معرفی و تبلیغ جاذبه هایی از این دست؛ زمینه حضور بیشتر علاقه‌مندان به طبیعت فراهم شود یادآور شد: استفاده از تجربیات موفق در تبلیغ و برگزاری جشنواره‌های گل و گلاب می‌تواند در شناساندن جاذبه رویش گل‌های آلاله موثر باشد تا همانطور که دشت لاله‌های واژگون را همگان می‌شناسند؛ آلاله‌های نیاسر نیز مورد توجه و بازدید مسافران قرار گیرد.

امینی نیک تأکید کرد: آلاله‌های نیاسر گل‌های خودرو و منحصر به فردی هستند که مشابه آن در دیگر مناطق شهرستان کاشان وجود نداشته و معمولاً در باغ‌ها، دشت‌ها و مزارع کهن باغشهر نیاسر کاشان را با پوشش چتر زیبایی رنگین می‌کنند

وی اضافه کرد : در شهر سبز نیاسر علاوه بر رویش آلاله و در آستانه شکفتن گل‌محمدی، شقایق‌های وحشی سرخ نیز توانسته چشم هزاران گردشگر را به خود جلب کرده و یکی از مهمترین جاذبه‌های طبیعی این شهر را به خود اختصاص دهد.

ایشان در ادامه با اشاره به وضعیت جوی و اقلیمی شهر نیاسر تصریح کرد: شهر سبز نیاسر کاشان در فصل بهار با شکوفه‌های بهاری، آلاله‌ها، دشت‌های شقایق و در ادامه آن با رویش گل‌های محمدی و فصل گلاب‌گیری، فضای منطقه را عطرآگین می‌کند.

وی متذکر شد: چهار تاقی، غار رئیس و باغ تاریخی تالار، چشمه اسکندریه، مقسم آب درپای چشمه، چنار پای چشمه، کوشک، آبشار، حمام صفویه، آسیاب آبی، برج چاله ‌قاب مربوط به دوره قاجاریه، زیارت حاج‌کمال و مزارع، مناظر و چشم‌اندازهای طبیعی از دیگر آثار تاریخی و دیدنی شهر سرسبز و تاریخی نیاسر به شمار می‌روند که همه‌ ساله و به ویژه در فصل بهار یعنی موسم گل‌چینی و گلاب‌گیری خیل عظیمی از گردشگران را به دامان خود می‌کشاند.

پوشش جاذبه های طبیعی شهرداری کوهستان مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر