کد خبر: 370718 A

امام جمعه کاشان

ایلنا: نماینده ولی‌فقیه در کاشان گفت: نباید احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب وسیله ایجاد اختلاف در میان مسئولان و مردم شوند چرا که اختلاف برای کشور سم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان ، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان، با اشاره به دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی با مقام معظم رهبری در هفته گذشته، به فرازهایی از بیانات معظم‌له اشاره و اظهار کرد: ایشان در بخشی از بیانات خود بر پرهیز از ایجاد دو قطبی، دو جریانی و دو فرقه‌ای در کشور تأکید کرده و آن از ضربه‌های مهلکی دانستند که دشمن به‌دنبال آن است.

وی خاطرنشان کرد: نباید احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب وسیله ایجاد اختلاف در میان مسئولان و مردم شوند چراکه اختلاف برای کشور سم است.

امام جمعه کاشان همچنین با ذکر فرازهایی دیگر از بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار، نقطه‌نظر ایشان را در مورد بحث امنیت به عنوان موضوع درجه اول کشور یادآور شد.

نمازی در ادامه خطبه‌ها به تبیین بیشتر موضوع اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: یکی از اجزای اقتصاد مقاومتی جدیت و تلاش دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از کشاورزان به منظور رسیدن به خودکفایی در تولید مایحتاج مواد غذایی است.

وی با یادآوری چشم‌انداز نخست ترسیم شده در ابتدای انقلاب توسط برخی دلسوزان نظام اسلامی مبنی بر تأمین کننده بودن کشور در زمینه تولید مواد غذایی جهان اسلام بیان کرد: چنانکه مشاهده می‌شود این امر هنوز محقق نشده و همچنان مواد غذایی کشور از خارج از مرزها تأمین می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هر ملتی که در تأمین نان شب خود نیازمند بیگانگان باشد ذلیل و تسلیم می‌شود عنوان کرد: چنانکه امروز شاهد هستیم کشورهای صنعتی نظیر روسیه، آمریکا و آلمان نه تنها در تولید جنگ‌افزارها و ماشین‌آلات فعال هستند بلکه در زمینه تولیدات کشاورزی نیز صادرکننده محسوب می‌شوند.

نمازی با اشاره به صادرات بیش از 23 میلیون تن روسیه و بالغ بر 21 میلیون تن آمریکا در خصوص گندم گفت: این در حالی است که ایران با واردات 6 میلیون و 720 هزار تن، هزینه‌ای حدود 2 میلیارد و 289 میلیون دلار صرف خریداری گندم از کشورهای دیگر می‌کند.

وی همچنین از واردات غیرضروری محصولاتی نظیر مواد آرایشی انتقاد و مسئولان را به تلاش بیشتر برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق توصیه کرد.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان در بخش دیگری از خطبه‌ها، به بررسی حوادث جهان اسلام پرداخت و گفت: بر اساس اسناد منتشرشده پادشاه عربستان در انتخابات سال گذشته اسرائیل، هزینه‌ای بالغ بر 80 میلیون دلار را صرف تبلیغات نخست وزیر این رژیم کرده است.

نمازی افزود: رژیم آل سعود پس از آنکه در دستیابی به اهداف خود از آمریکا مأیوس شد به این نتیجه رسید که باید ارتباط خود را با رژیم صهیونیستی تقویت کند تا از این طریق روی آمریکا تأثیر بگذارد.

خطبه های نماز جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر