کد خبر: 382745 A

رئیس شورای شهرکاشان مطرح کرد:

رئیس شورای اسلامی شهرکاشان گفت: با توجه به اینکه احساس نیاز به شبکه موسسات خیریه در کاشان بوجود آمده است شورای اسلامی شهر کاشان آمادگی تشیکل این کانون ارزشمند را دارد .

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، «حسین حیدریان» در دویست و سی امین جلسه شورای اسلامی شهر کاشان که به منظور بررسی عملکرد موسسات خیریه شهرستان کاشان در ارائه خدمات به‌ افراد بی‌بضاعت، ایتام و... با حضور مدیران این موسسات و شهردار کاشان برگزار شده بود، ایجاد یک موسسه‌ای که بتواند تمام  موسسات خیریه شهرستان کاشان را تحت پوشش قراردهد در این شهرستان را مورد نیاز دانست و گفت : دستگاه‌های دولتی نیز در تشکیل این شبکه می‌توانند کمک‌های خود را به صورت قانونی تر و هدفمند تر ارائه کنند.

علی ثابت عضو شورای اسلامی شهر کاشان نیز تاسیس شبکه انسجام و بانک اطلاعات موسسات خیریه در شهرستان کاشان را ضروری دانست و یادآور شد: فعالیت موسسات خیریه در قالب  یک تشکیلات منسجم غیر سیاسی  می‌توانند موفق  باشند.

علی رسول زاده دیگر  عضو شورای اسلامی شهرکاشان ، شعار شهر بی گدا را شعار قشنگی  ندانست و گفت : هیئت امناء مساجد ،ائمه جمعه ، کمیته امداد و دیگر  نهادهای  خیر یه شهرستان کاشان باید در جهت ساماندهی و رفع مشکلات  خانواد های فقیر و مستمند به صورت مشترک همکاری کنند.

وی تاکیدکرد: موسسات خیریه باید با کارآفرینی در رفع مشکلات خانواده‌های بی بضاعت تلاش بیشتری به عمل آورند  .

علیرضا پورعسگری، دیگر عضو شورای شهرکاشان به وجود ظرفیت بسیار بالای خیرین شهرستان کاشان اشاره کرد و  گفت : به دلیل اینکه تمام اتفاقات در موسسات خیریه توسط مردم  وخیرین انجام می شود لذا دولت باید کمترین دخالت را در اینگونه موسسات داشته باشد و به عنوان دستگاه ناظر عمل کند.

 پورعسگری تکدی‌گری درشهرستان دارالمومنین کاشان را خطری جدی برای آینده این شهر دانست و گفت: با توجه به اینکه بخش عمده متدکدیان شهرستان کاشان افراد غیربومی و غریب هستند لذا مسئولان مربوطه باید با برنامه ریزی جلو این معضل را در این شهر مذهبی بگیرند .

الماسی دیگر عضو شورای شهر کاشان با تاکید بر تخصصی‌کردن و هم افزایی‌موسسات خیریه  شهرستان کاشان گفت: موسسات خیریه کاشان با تخصصی کردن  و هم افزایی باید به سمت یک شبکه اطلاعات  جامع  پیش بروند.

شایان ذکراست مدیران عامل موسسات خیریه شهرستان کاشان دراین نشست سه ساعته  پس از بحث و تبادل نظر پیرامون ریشه کنی فقر در مناطق محروم  شهرستان کاشان، تشکیل یک هیات موسس را برای ایجاد شبکه موسسات خیریه این شهرستان موردتاکید قراردادند  که با تشکیل این  هیئت موسس مقرر شد در جلسات بعدی به صورت دوره‌ای با حضور کلیه نمایندگان موسسات خیریه کاشان تصمیمات  قطعی در این زمینه گرفته شود.

شورا1

شورای اسلامی شورای اسلامی شهر فقر مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر