کد خبر: 382802 A

معاون فرماندار آران و بیدگل:

ایلنا: معاون فرماندار آران وبیدگل گفت: شهرستان آران و بیدگل به عنوان شهرستان معین در برگزاری مانور مدیریت بحران استان درزمینه بهداشت ودرمان انتخاب شد

به گزارش خبرنگار ایلنا در  آران و بیدگل ،«علی محمد یوسفیان» در جلسه کارگروه بهداشت ،سلامت و امنیت غذایی شهرستان اظهار کرد: بحث سلامت جامعه یکی از دغدغه‌های اساسی و همواره از اولویت‌های دولت تدبیر وامید است.

وی افزود: از همان ابتدای شروع فعالیت دولت، بحث طرح تحول سلامت مورد پیگیری قرارگرفت و رضایت هموطنان عزیز رابه همراه داشته است.

یوسفیان خاطرنشان کرد: به منظور کسب رضایت‌مندی بیشتر مردم و مقابله با کمبودهای پیش‌رو، همکاری مسئولان از یک طرف و استفاده از ظرفیت خیرین به منظور انجام پروژه‌های بهداشتی درمانی از جمله ساخت مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان، تامین تجهیزات و...موردتوجه مسئولان باید باشد.

وی اظهار کرد: مانور مدیریت بحران در زمینه بهداشت ودرمان نیز قرار است در مرداد ماه در استان اصفهان به عنوان قطب اجرای طرح برگزار و شهرستان آران و بیدگل به عنوان شهرستان معین  در این طرح انتخاب شده است که در این راستا باید ادارات همکاری لازم را با شبکه بهداشت ودرمان این شهرستان داشته باشند.

معاون فرماندارآران وبیدگل  از برنامه ملی چهارم استراتژیک کشوری کنترل ایدز توسط وزارت بهداشت وآموزش پزشکی  نام برد و یادآور شد: این برنامه با پنج هدف عمده کنترل بیماری ایدزدرجمعیت عمومی،مصرف کنندگان مواد مخدر،زنان درمعرض آسیب این بیماری،مادران باردار و ابتلای نوزادان آنها به ایدز وکاهش مرگ ومیرناشی ازایدز تهیه که دراین برنامه سهم هرسازمان درکنترل این بیماری و همچنین تحت پوشش قرار دادن گروه هدف مشخص شده است.

شایان ذکر است  در این جلسه،گزارش عملکرد پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی و کلینیک‌های تخصصی شهرستان و برنامه‌های راهبردی کنترل ایدز توسط دستگاه‌های ذیربط ارائه شد.

مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر