کد خبر: 382861 A

بزرگترین غار رستوران مصنوعی جهان در بلوار امام‌رضا(ع) در کاشان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه توریستی نیایش در بلوار امام‌رضا(ع) در کاشان واقع شده و دارای آبشاری به ارتفاع 13.5 متر و پارکینگی به فضای 3 هزار متر مربع است و همچنین برای رفاه حال شهروندان تعداد 25 آلاچیق در محوطه این مجموعه احداث شده است.

حمیدرضا ممیز با بیان اینکه غار رستوران نیایش در فضایی به مساحت 700 متر مربع احداث شده، گفت: این مجموعه توریستی رفاهی شامل رستوران، کافی‌شاپ، لژ خانوادگی، سیستم گرمایش و سرمایشی مخفی است و برای نورپردازی این محیط از نور طبیعی استفاده شده است.

وی با اشاره به برکه مصنوعی مجموعه توریستی نیایش که به وسعت یک هزار متر مربع در پایین آبشار قرار دارد، افزود: با توجه به بحران کم‌آبی طراحی آبشار و برکه مصنوعی به گونه‌ای صورت گرفته که آب موجود به صورت پمپاژ(رفت و برگشت) به سمت آبشار هدایت می شود و از آب موجود می‌توان برای آبیاری فضای سبز محوطه استفاده کرد.

ممیز با بیان اینکه ایجاد چنین فضایی در جذب گردشگر تاثیر زیادی دارد، یادآور شد فاز آینده مجموعه تفریحی رفاهی نیایش به وسعت 1700 متر مربع پیش بینی شده و تاثیر شگرفی در جذب گردشگران داخلی و خارجی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: حدود 20 میلیارد ریال اعتبار برای احداث مجموعه تفریحی رفاهی نیایش در نظر گرفته شده ولی با توجه به توسعه پروژه این اعتبار افزایش خواهد یافت.

امام رضا جهان فضای سبز گردشگران داخلی و خارجی شهرداری کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر