کد خبر: 382864 A

فرماندار آران و بیدگل:

فرماندار آران و بیدگل گفت: توجه به یتیمان و اکرام آنان از ویژگی‌های بارز مؤمنان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل، ابوالفضل معینی‌نژاد با تبریک ولادت با سعادت امام‌حسن مجتبی(ع)اظهار داشت: پانزدهمین روز از ماه ضیافت‌الله مصادف با میلاد دومین پیشوای شیعیان و برجسته‌ترین نمونه بخشش و انفاق است، روزی که دل‌های عاشق و شیفته اهل‌بیت(ع) پذیرای میهمانی پربرکت از خاندان پاک رسالت و امامت است.

وی افزود: این روز به احترام جود و کرامت آن بزرگوار روز اکرام نامیده شده و بی‌شک محبت و نیکی به یتیمان، یکی از راه‌های اکرام است.

معینی‌نژاد  افزود: هفته اکرام با هدف تقویت روحیه عدالت‌خواهی و گسترش فرهنگ محرومیت‌زدایی میان مردم و ایجاد ارتباط منسجم میان نهادها و سازمان‌های مسئول در عرصه فقر و محرومیت‌زدایی است.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه عدالت اجتماعی گفت: اکرام ایتام و کمک به نیازمندان، وظیفه‌ای انسانی است و در آموزه‌های دین مبین اسلام نیز همواره بر حمایت از نیازمندان بعنوان یک وظیفه اخلاقى و دینى تاکید فراوان شده است.

فرماندار آران و بیدگل  اذعان داشت: ماه‌مبارک رمضان فرصت گران‌قدری است تا افراد خیر و نیکوکار با تأسی به آیات و روایات و سیره اهل‌بیت(ع) به منظور تقویت حس همدلی و همکاری در جامعه اسلامی ‌و ترویج فرهنگ‌الهی اکرام، در امور خیریه و کمک به نیازمندان مشارکت فعال‌تری داشته باشند.

وی توجه به یتیمان  و اکرام آنان را از ویژگی‌های بارز مؤمنان برشمرد و افزود: اسلام بیش از هر دین و آیین دیگر رهنمودهای عملی و سازنده برای بهبود شرایط زندگی یتیمان و کاهش مشکلات آنها دارد و توجه به نیازمندان، مهم‌ترین تکلیف مسئولان نظام مقدس اسلامی است

ترویج فرهنگ دین دین مبین اسلام فقر ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر