کد خبر: 407425 A

همزمان با سالروز پیوند حضرت زهرا و حضرت علی؛

ایلنا: همزمان با سالروز پیوند آسمانی حضرت زهرا و حضرت علی و به همت موسسه خیریه الزهرا، نوزدهمین همایش پیوند گل‌ها در بوستان مهربانو برگزار شد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد، کارشناس مسائل دینی، با تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت زهرا و حضرت علی، در سخنانی تصریح کرد:تا به امروز، در جهان، ازدواجی به اهمیت و عظمت ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی شکل نگرفته است.

وی با تاکید به تاریخ اسلام تصریح کرد: ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا در اسلام به عنوان یکی از شایسته‌ترین و مستحکم‌ترین پیوندها است.

وی ادامه داد: جوانان در هر عصر و دوره‌ای می‌توانند با الهام گرفتن از ساده زیستی آنان، ازدواجی آسان را سر لوحه زندگی خود قرار دهند.

فرحزاد خاطر نشان کرد:پیوند زناشویی، هرچه به این الگوی موفق تاریخی، نزدیک‌تر باشد بیشتر از گزند مصون خواهد ماند و دور شدن از آن می تواندباعث فروپاشی بنیان خانواده شود.

وی افزود:اهمیت ازدواج علی(ع) و فاطمه(س)، با هدف تحکیم بنیان خانواده، سبب شد تا سالروز ازدواج آنها را، به عنوان روز ازدواج نام‌گذاری کنند.

این کارشناس مسائل دینی تاکید کرد:پیامبر اسلام، ازدواج دخترش را به ساده‌ترین و راحت‌ترین شیوه انجام داد تا برای همه جوانانی که در آستانه زندگی مشترک هستند سرمشق نیکویی باقی بماند.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد، ازدواج را نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و بالطبع جامعه و اجتماع دانست و میزان اندیشه و تدبر در آن را در میزان پیشرفت و انحطاط و صعود یا سقوط جامعه تاثیر گذار خواند و تاکید کرد:اسلام به عنوان یک مکتب آسمانی، نه تنها ازدواج را کاری محبوب و مقدس دانسته بلکه جوانان را موکدا به آن توصیه کرده است.

وی افزود:هر ازدواجی دارای اهداف خاصی است ولی در این میان برخی از اهداف کم ارج و ناپایدارند و نمی‌توانند برای همیشه خوشبختی زوجان را تضمین کنند.

فرحزاد، موثرترین راهکار برای حل مشکلات مالی و اقتصادی ازدواج را کم کردن تشریفات، خرج‌های اضافی، داشتن قناعت و رضایت دو طرف به یک زندگی ساده و در حد ضرورت‌های اولیه دانست و از جوانان درخواست کرد ساده زیستی، همدلی، هم فکری و درک متقابل از یکدیگر را سرلوحه رفتارهای خود قرار دهند.

مریم رسولیان، کارشناس شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، از راه‌اندازی کارگاه‌های مهارت2های زندگی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی هدف از تشکیل کارگاه مهارت‌های زندگی را کسب مهارت‌های آموزشی قبل و پس از ازدواج و نحوه برقراری تعامل و رفتار مناسب زوجان و شیوه تربیت و تعامل با فرزندان دانست و با اشاره به جایگاه خانواده و تعاملات زوجان در ارتقاء سطح سلامت خانواده گفت: رابطه زناشویی یک رابطه  انسانی منحصر به فرد است که با هیچ کدام از روابط بین فردی دیگر قابل مقایسه نیست.

رسولیان افزود:بررسی‌ها نشان می‌دهد که ریشه بسیاری از تنش‌ها و مشکلات و سوءتفاهمات، در ناتوانی زوجان در برقراری ارتباط سالم است که باید برای رفع این مشکل، چاره‌ای اندیشید.

وی خاطرنشان کرد:زوج‌های جوان، برای شرکت در این کلاس‌ها، می‌توانند به موسسه خیریه  الزهرا مراجعه کنند.

همچنین پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، اجرای موسیقی، اجرای مسابقه میان زوج‌های جوان، اهدای جوایز به مزدوجان مزین به نام مبارک علی و فاطمه، تقدیر از زوج‌های جوان خدام افتخاری آستان مقدس امام زاده محمد هلال بن علی، اطعام مزدوجان با غذای تبرکی حرم،  برپایی کاروان شادی از حرم امام زاده قاسم ابن علی النقی به طرف آستان مقدس امام زاده محمد هلال بن علی، بخش دیگری از این آیین معنوی بود.

در این مراسم نیز، زوج‌های جوان، با حضور در گلزار شهدای آستان مقدس امام زاده محمد هلال بن علی، با آرمان‌های شهدا، تجدید بیعت کردند.

در پایان محمد اصغری، مدیر عامل موسسه‌ی خیریه‌ی الزهرا(س) از برگزاری تور مسافرتی تهرانگردی، شامل بازدید از برج میلاد، کاخ نیاوران، زیارت حرم شاه عبدالعظیم حسنی و امام زاده صالح، ویژه این زوج‌ها، خبر داد.

اصغری افزود: از میان زوج‌های جوان شرکت کننده در مراسم نوزدهمین جشن ازدواج در آران و بیدگل، به قید قرعه، ۱۵ زوج، در برنامه  تلویزیونی خندوانه حضور خواهند یافت.

شایان ذکر است؛ جشن پیوند گل‌ها، از سال ۱۳۸۷ و به همت هیئت امنای آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی آغاز شده و از آن سال تاکنون،  ۱۹ دوره جشن ازدواج برگزار شده است و در طی این مدت، بیش از یک هزار زوج جوان زندگی مشترک خود را در فضایی سرشار از معنویت و شادی در جوار بارگاه ملکوتی حضرت محمد هلال‌بن علی آغاز کرده‌اند.

بهداشت و درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر