کد خبر: 104336 A

رئیس حوزه هنری کردستان:

استاد نورانی چهره‌ای ارزشمند است که شهرت و آوازه وی در قالب مرزهای جغرافیایی قرار نمی‌گیرد و ما مفتخریم که هنرمندی این چنین را در استان کردستان داریم.

ایلنا: رئیس حوزه هنری کردستان، با بیان اینکه شناسایی و حمایت از شخصیت‌های فرهنگی استان، از وظایف حوزه هنری کردستان است، گفت: تقدیر و حمایت از شخصیت‌های برجسته فرهنگی و هنری در استان کردستان به عنوان یک اولویت در دستور کار حوزه هنری استان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، امین مرادی جمعه شب در دیدار با استاد برات علی نورانی «کابرات» هنرمند برجسته کردستانی «نوازنده فولکلور دایره و دهل»، از سال‌ها تلاش و خدمت این هنرمند بزرگ به هنر و فرهنگ این دیار تجلیل به عمل آورد.
وی در این دیدار که با حضور عضو شورای شهر سنندج و برخی هنرمندان در منزل این هنرمند برگزار شد، تصریح کرد: تقدیر و حمایت از شخصیت‌های برجسته فرهنگی و هنری در استان کردستان به عنوان یک اولویت در دستور کار حوزه هنری استان قرار دارد و در همین راستا باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌های در اختیار چهره‌های همچون استاد نورانی(کابرات) را به بهترین شکل ممکن مورد تقدیر و حمایت قرار داد.
مرادی افزود: استاد نورانی چهره‌ای ارزشمند است که شهره و آوازه وی در قالب مرزهای جغرافیایی قرار نمی‌گیرد و ما مفتخریم که هنرمندی این چنین را در استان کردستان داریم.
وی ادامه داد: این مکان و این وضعیت زندگی در خور شأن و جایگاه این هنرمند نیست و عضو شورای شهر سنندج درخواست نمودند تا شورای شهر در جلسات خود نسبت به حمایت از هنرمندان شهر را به صورت جدی با اختصاص اعتباری مناسب در دستور کار خود قرار دهد.
رئیس حوزه هنری کردستان اظهار داشت: وجود این اساتید در استان و شهر سنندج به مثابه گنجی است که باید از گوهر وجودی آنان به عنوان یک سمبل و نشان ارج نهاده شوند وبه عنوان یک میراثمعنوی فرهنگی و اشاعه دهنده فولکلور فرهنگی این استان پاس داشته شوند.
مرادی اعلام آمادگی نمود تا در این جهت با شورای شهر همکاری نماید و در جلسات کمیسیون فرهنگی شورا در صورت صلاحدید در جهت ارائه برنامه همفکری و همکاری نماید.
شریعتی عضو شورای اسلامی شهر سنندج نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه و منزلت بزرگان هنری و فرهنگی در جامعه اظهار داشت: امیدواریم با تشکیل شورای جدید و کارگروه فرهنگی موضوع حمایت از هنرمندان مطرح استان بررسی و با توجه به حضور چهره‌های فرهنگی و هنری در شورای شهر این مهم به نتیجه لازم برسد.
سید اسماعیل حسینی شاعرو چهره فرهنگی برجسته کردستانی نیز در این دیدار به ذکر خدمات این استاد به فولکلور کردی پرداخت و گفت: هنرمندان بزرگ همواره به عنوان هنرمندانی که از دل مردم برخواسته‌اند در زمان حیات خود دچار بی‌مهری شده‌اند و این مسئله متأسفانه در حال تبدیل شدن به یک عادت است.
وی ضمن تقدیر و تشکر از بانیان این جلسه افزود: امیدوارم این موضوع سبب حرکت در جهت حمایت بیشتر از هنرمندان شود وی سپس چند بیت شعر را تقدیم این استاد نمود.
در ادامه هر یک از حاضرین طی سخنانی به بیان ویژگی‌های این هنرمند برجسته کرد پرداختند و برخی از هنرمندان شاعر قطعاتی از آخرین سروده‌های خود را قرائت نمودند.
در پایان هدیه و لوح تقدیری از سوی حوزه هنری استان کردستان، هنرمندان و انجمن حمایت از هنرمندان به رسم یادبود به این هنرمند برجسته کردستانی اهدا شد.

امین مرادی هنرمندان کردستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر