کد خبر: 107936 A

در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم سن سباستین اسپانیا؛

فیلم کوتاه «ماجراهای زن و شوهر کارگر» به کارگردانی فیلمساز کردستانی «کیوان کریمی» در شصت و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سن سباستین» در کشور اسپانیا به نمایش درمی‌آید.

ایلنا: فیلم کوتاه «ماجراهای زن و شوهر کارگر» به کارگردانی فیلمساز کردستانی «کیوان کریمی» در شصت و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سن سباستین» در کشور اسپانیا به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در سنندج، فیلم کوتاه داستانی «ماجراهای زن و شوهر کارگر» به کارگردانی فیلمساز جوان بانه‌ای «کیوان کریمی» در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه شصت و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سن سباستین» در کشور اسپانیا به روی پرده می‌رود
این فیلم برای تصاحب پنج جایزه اصلی این بخش از جشنواره با ۱۲ فیلم کوتاه دیگر از کشورهای مختلف از جمله؛ آلمان، فرانسه، آمریکا، آرژانتین، لهستان، اسپانیا، بلغارستان، مکزیک، صربستان، کوبا و… به رقابت می‌پردازد.
بر اساس این گزارش از میان ۱۳۲۰ اثر ارسالی به دفتر جشنواره فیلم سن سباستین، امسال ۱۳ فیلم کوتاه برای بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه انتخاب شده‌اند.
شصت و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سن سباستین» در ۱۸ بخش مختلف در روزهای ۲۹ شهریورماه تا ۶ مهرماه جاری(۲۰ تا ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳) در شهر ساحلی سن سباستین در کشور اسپانیا برگزار می‌شود.
فیلم ۱۱ دقیقه‌ای «ماجراهای زن و شوهر کارگر» که در آن، «آناهیتا ایروانی» و «محمد آخری» به ایفای نقش پرداخته‌اند، مشکلات زندگی یک زوج جوان را روایت می‌کند که شب و روز کار می‌کنند. زن، همه روز به کار مشغول است و مرد هم، شب‌ها به کار کردن می‌پردازد، به گونه‌ای که هر بار، زن وارد خانه می‌شود، شوهرش به ناچار، خانه را به قصد کار ترک می‌کند.
فیلم «ماجراهای زن و شوهر کارگر» تاکنون در تعدادی از جشنواره‌های خارجی به نمایش درآمده است، از جمله؛ بیست و هفتمین جشنواره فیلم «فرایبورگ» در سوئیس، بیست و سومین جشنواره «مدیا ویو» در مجارستان و پنجمین جشنواره فیلم «فاستوریا». این فیلم همچنین در روز ۲۳ مردادماه امسال(۱۴ آگوست ۲۰۱۳) به همراه آثار مطرح سال ۲۰۱۲ در جشنواره فیلم ترویا به همراه فیلم‌هایی چون «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی، «عشق» ساخته میشائیل هانکه، «آرتیست» ساخته میشل هازاناویشس و… در پرتغال به روی پرده رفت.
فیلم کوتاه داستانی «ماجراهای زن و شوهر کارگر» به همراه فیلم کوتاه مستند «مرز شکسته» دیگر اثر کیوان کریمی در جشنواره فیلم‌های دیجیتال «آپولون» نمایش داده خواهد شد. این جشنواره در روزهای ۱۷ تا ۲۰ مهرماه جاری(۹ تا ۱۲ اکتبر ۲۰۱۳) در جزیره لوکاس در کشور یونان برگزار می‌شود.
«ماجراهای زن و شوهر کارگر» در آخرین حضور بین‌المللی خود، روز ۲۲ شهریورماه(۱۳ سپتامبر ۲۰۱۳) در بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره بین‌المللی دانشجویی سن پترزبورگ در کشور روسیه به روی پرده رفت. این جشنواره در پنج بخش مختلف؛ فیلم مستند، کوتاه، داستانی، بلند و همچنین موسیقی و پرفورمنس برگزار شد.

فیلمسازان کردستانی کیوان کریمی ماجراهای زن و شوهر کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر