کد خبر: 109278 A

میمنت آبادی خبر داد:

داوری این دوره از جشنواره را اساتیدی چون جمله قطب‌الدین صادقی، حسین مسافر آستانه و اردشیر صالح پور بر عهده خواهند داشت.

ایلنا: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: در هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان علاوه بر حضور ۱۸ گروه در بخش رقابتی و ۹ گروه در بخش غیر رقابتی داخلی، ۳ گروه از کشورهای عراق و ترکیه نیز حضور دارند.
قباد میمنت آبادی ضمن اعلام این مطلب به خبرنگار ایلنا در سنندج گفت: گروه های خارجی حاضر در هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان شامل گروه های بابل و حلبچه از کشور عراق و همچنین گروه ترکیه به کارگردانی لونورکایا است.
وی ضمن اشاره به افزایش دو برابری گروه های برگزیده تئاتری امسال نسبت به سال گذشته تصریح کرد: ۱۸گروه تئاتری دیگر نیز از استان‌های(اصفهان، تهران، مرند، میناب، قائم شهر، دهلران، کرج، سقز، ساوجبلاغ، لاهیجان، زرند، تربت جام، مسجد سلیمان، مریوان، آمل، قروه و ملایر) در این جشن بزرگ هنری کردستان به نقش آفرینی خواهند پرداخت.
دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان افزود: گروه های برگزیده در بخش‌های بین‌الملل، آزاد، کودک و نوجوان، آیینی و سنتی، میهمان و ویژه در ایام سه روز برگزاری جشنواره به اجرای نمایش و رقابت خواهند پرداخت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: در طول سه روز برگزاری جشنواره از دهم لغایت دوازدهم مهرماه، ۸۵ اجرا صبح و عصر از سوی گروه های تئاتر خیابانی برگزیده در پارک‌ها، اماکن عمومی، مدارس سطح شهر و شهرها و روستاهای اطراف و سواحل زیبای زریبار به اجرای عمومی خواهند پرداخت.
دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اضافه نمود: افتتاحیه این رویداد مهم هنری در روز چهارشنبه دهم مهر ماه ساعت ۱۰ صبح در پارک ملت با حرکت کارناوال هنرمندان از میدان شهید فهمیده تا پارک ملت محل برگزاری مراسم افتتاحیه با اجرای نمایش خیابانی " سمفونی ریشه‌ها " کاری از هنرمند مریوانی آغاز می شود.


داوران هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند
میمنت آبادی در خصوص داوران این دوره از هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اظهار دشت: داوری این دوره از جشنواره را اساتید برجسته و متخصص در تئاتر از جمله دکتر قطب‌الدین صادقی، حسین مسافر آستانه و اردشیر صالح پور بر عهده خواهند داشت.
دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان ضمن اشاره به برنامه های جنبی این جشنواره اذعان داشت: برگزاری کارگاه آموزشی از سوی اساتید برجسته دانشگاه در زمینه هنر تئاتر خیابانی از جمله برنامه جنبی در کنار این رویداد هنری است.
میمنت آبادی افزود: از عمده ویژگی‌های برجسته این دوره از جشنواره، اجرای تئاتر خیابانی ویژه مقطع سنی کودک و نوجوان است که در مدارس ابتدایی و راهنمایی سطح شهر مریوان، شهرها و روستاهای اطراف این شهر برگزار خواهد شد.
دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در پایان سخنانش یادآور شد: اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان روز شنبه ۱۳مهرماه ساعت ۱۰صبح در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برگزار خواهد شد.

تئاتر خیابانی مریوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر