کد خبر: 109287 A

رئیس پلیس راه کردستان:

بر اساس شاخص‌ها، میانگین عمر مفید اتوبوس‌های مسافربری ۱۲سال است، این در حالی است که ۹۹ درصد اتوبوس‌های فعال در پایانه‌های کردستان، کمتر از پنج سال عمر دارند.

ایلنا: رئیس پلیس راه کردستان اظهار داشت: ۹۹ درصد اتوبوس‌های مسافربری استان کردستان، عمری کمتر از پنج سال دارند.

رمضان نادری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در سنندج تصریح کرد: بر اساس شاخص‌ها، میانگین عمر مفید اتوبوس‌های مسافربری ۱۲سال است، این در حالی است که ۹۹ درصد اتوبوس‌های فعال در پایانه‌های کردستان، کمتر از پنج سال عمر دارند.
به گفته وی، در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان کنترل مدارک رانندگان اتوبوس‌های مسافربری استان ۱۰۰ درصد رشد داشته است.
نادری ادامه داد: به دنبال حوادثی که در محور استان قم در کشور پیش آمد، طرح کنترل و نظارت بر اتوبوس‌های مسافربری استان به صورتی ویژه در دستور کار پلیس راه قرار گرفته است به طوری که تیم‌هایی نیز برای کنترل بیشتر اتوبوس‌ها به صورت شبانه‌روزی فعال شده‌اند.
رئیس پلیس راهور کردستان گفت در این راستا دو نفر از راهوران بازنشسته برای کنترل فنی اتوبوس‌های مسافربری استان توسط اداره کل پایانه‌ها و حمل و نقل کردستان استخدام شده‌اند تا به صورت مداوم بر آن‌ها نظارت داشته باشند.
وی در ادامه سخنانش بیان داشت: انجام تست‌های الکل و مواد مخدر به صورت مستمر و روزانه از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و به خصوص رانندگان اتوبوس‌های برون‌شهری ازجمله اقدامات پلیس راه استان برای جلوگیری از وقوع تصادفات بوده است.
نادری یادآور شد: تاکنون مدارک چندین راننده به دلیل مثبت بودن آزمایشات آن‌ها در بحثمواد مخدر و مصرف مشروبات الکلی اخذ شده است و برای مدت ۶ ماه از رانندگی محروم شده‌اند.
رئیس پلیس راه کردستان در پایان خاطرنشان کرد: همکاری بین پلیس راه، حمل و نقل و پایانه و نیز انجمن صنفی رانندگان استان مطلوب است و همین موضوع موجب جلوگیری از وقوع تصادفات اتوبوس‌ها در یک سال گذشته شده است.

اتوبوس رمضان نادری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر