کد خبر: 115526 A

بخشدار صاحب:

ایجاد کتابخانه عمومی مشارکتی در روستاها بسیار مهم است و زمینه دسترسی این قشر را به کتاب فراهم می‌سازد.

ایلنا: بخشدار صاحب، بی‌توجهی به کتاب و کتاب‌خوانی را از مهم‌ترین مشکلات در حوزه فرهنگی کشور برشمرد و گفت: متأسفانه مردم به مطالعه بی‌توجه هستند و سوق دادن مردم به سوی کتاب‌خوانی امری ضروری است.
به گزارش خبرنگار ایلنا در سقز؛ سامان عرفانی امروز شنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر صاحب از توابع شهرستان سقز با تقدیر از نهاد کتابخانه‌های عمومی در اجرای طرح‌های نو به منظور ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی گفت: طرح‌های از جمله ایستگاه‌های مطالعه، کتابخانه‌های عمومی مشارکتی و همچنین کتابخانه‌های سیار می‌تواند فرهنگ کتاب‌خوانی را ترویج دهد.
وی تصریح کرد: نهادهایی مانند خانواده و صدا سیما می‌توانند در ترویج فرهنگ مطالعه نقش بسیار اساسی ایفا کنند و جامعه را به سوی توسعه و آینده‌ای روشن سوق دهند.
شهردار صاحب نیز در این جلسه افزود: اجرای طرح راه اندازی و ایجاد کتابخانه‌های عمومی مشارکتی می‌تواند زمینه دسترسی مردم به کتاب را بیشتر کند.
بهزاد رشیدی تصریح کرد: از آنجا که ساخت و راه اندازی کتابخانه عمومی نهادی به زمان و هزینه بالایی نیاز دارد ایجاد کتابخانه‌های عمومی مشارکتی طرحی بسیار سنجیده و قابل تقدیر است که می‌تواند ظرفیت‌های کتاب‌خوانی را ارتقا دهد.
وی افزود: ایجاد کتابخانه عمومی مشارکتی در روستا‌ها بسیار مهم است و زمینه دسترسی این قشر را به کتاب فراهم می‌سازد و به توسعه فرهنگی این مناطق منجر می‌شود.
رشیدی ادامه داد: بر همین اساس شوراهای اسلامی و دهیاری‌ها با همکاری مردم می‌توانند زمینه‌های لازم برای ایجاد کتابخانه‌های عمومی مشارکتی را فراهم سازند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سقز نیز در ادامه این جلسه بر لزوم برگزاری جلسات انجمن تاکید کرد و گفت: برگزاری جلسات انجمن که با حضور مسئولان و فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی برگزار می‌شود می‌تواند در رفع مشکلات این بخش موثر باشد.
جلیل سیدی یادآور شد: با توجه به در پیش بودن هفته کتاب و کتاب‌خوانی ضروری است مسئولان و فعالان فرهنگی همکاری‌ها و هماهنگی‌های لازم را برای اجرای برنامه‌های متنوع در این هفته و ترویج فرهنگ مطالعه داشته باشند.
بخش صاحب از توابع شهرستان سقز دارای یک کتابخانه عمومی نهادی با ۵۰۰ عضو فعال است.

کتابخانه های عمومی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر