کد خبر: 115994 A

فیلم کوتاه " انار میوه بهشت است " ساخته تیمور قادری موفق شد به جشنواره «منار» که دی ماه ۹۲ در صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود، راه یابد.

ایلنا: فیلم «انار میوه بهشت است» با مضمونی دینی و اجتماعی به نویسندگی و کارگردانی «تیمور قادری» و تهیه کنندگی حوزه هنری کردستان به جشنواره منار صوفیه راه یافت.
رئیس حوزه هنری استان کردستان ضمن تایید این مطلب به خبرنگار ایلنا گفت: فیلم کوتاه " انار میوه بهشت است " ساخته تیمور قادری موفق شد به جشنواره «منار» که با شرکت فیلم‌هایی از کشورهای شمال آفریقا و خاورمیانه دی ماه ۹۲ در صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود راه یابد.
امین مرادی با اشاره به حضور موفق فیلمسازان کردستانی در جشنواره های مختلف داخلی وبین المللی ضمن اعلام آمادگی جهت حمایت از تولید آثار مبتنی بر ارزش‌های اسلامی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی پس از تأیید شورای نظارت و ارزیابی افزود: خوشبختانه تولیدات حوزه هنری استان کردستان در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی حضوری پررنگ وچشمگیر داشته و همواره جزء برترین‌های جشنواره‌ها بوده‌اند.
مرادی گفت: دراین فیلم «زانیار لطفی» به عنوان تصویر بردارو تدوینگر، «عرفان مهدوی» به عنوان صدابردار، «بهزاد موفقی» عکاس، «کاوه قادری» به عنوان طراح صحنه و لباس، «توفیق امانی» به عنوان مشاور فیلمنامه، «سامان حسین پور» به عنوان دستیار کارگردان «در کنار بازیگران فیلم «سعید مردوخیان»، «شادی قادری»، «احمد قادری»، «مرضیه قادری»، «عطاء قادری» تیمور قادری را در ساخت این فیلم ۱۵ دقیقه ای یاری رسانده‌اند.
این فیلم پیش از این ضمن حضور در جشنواره های متعدد داخلی و خارجی از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم رویش، جایزه بهترین فیلم کوتاه بیست و پنجمین جشنواره فیلم کودک اصفهان و گنجشک طلا جایزه بهترین کارگردانی بین‌المللی فیلم کودک رانیه عراق، آهوی زرین جشنواره کردی لندن جایزه یولماز گونای، جایزه بهترین فیلم جشن تصویر سال، دیپلم افتخار تامپره فنلاند، بهترین فیلم بلاک آلمان، جایزه منتقدان فیلم کودک اصفهان، و… را نیز به دست آورده است.
لازم به ذکر است پیش از این نیز سه اثر تولیدی حوزه هنری استان کردستان «چیدن سپیده دم»، «می‌خورد بر بام خانه» و «انار میوه بهشت است» از این کارگردان جوان کردستانی موفق به حضور در جشنواره فیلم جهان اسلام که به مناسبت سی امین سالگرد تأسیس دانشگاه بین‌المللی آزاد اسلامی مالزی که از ۲۹ تا شهریور تا اول مهر ماه در کوالامپور برگزار شد، شده بود.

حوزه هنری کردستان فیلمسازان کردستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر