کد خبر: 117144 A

رئیس کل دادگستری کردستان:

برای اینکه قوه قضائیه سالم و کارآمد باشد و بتواند به خوبی به وظیفه خود عمل کند، باید از بسیاری از فسادها و میکروب‌ها واکسینه شود و این وظیفه به عهده حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه است.

ایلنا: رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: امروز دستگاه قضا متهم به زیر پا گذاشتن قانون نیست و قضات دارای اعمالی مطابق قانون هستند.
به گزارش خبرگزاری ایلنا در سنندج، علی اکبر گروسی در جلسه تودیع و معارفه رؤسای حفاظت و اطلاعات دادگستری استان در سنندج با بیان اینکه جایگاه دستگاه قضائی یک جایگاه بسیار رفیعی است و وظایف بسیار سنگین و ارزشمندی را در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عهده دارد، گفت: این دستگاه مجری عدالت و وظیفه مقابله با ستمگران و در حقیقت ملجأ و پناهگاه مظلومان و ستمدیدگان است و برای دست یابی به این مقصود باید برنامه ریزی و تلاش فراوانی به خصوص در حوزه نیروی انسانی صورت بگیرد.
گروسی با اشاره به جایگاه والای دستگاه قضائی در نظام مقدس جمهوری اسلامی، افزود: دید عمومی جامعه نسبت به قوه قضائیه یک دید جدی، تحلیل گر و جستجو گراست و عملکرد کارگزاران قضا، احکام صادره، درستی، سرعت و دقت عمل ما مورد توجه و ریزبینی مردم است.
وی در ادامه حفاظت و اطلاعات‌های قوه قضائیه را حصن و حصین دستگاه قضائی و مراقبت کننده از جایگاه دستگاه قضا و جلوگیری از ایجاد فضای ناسالم برای قضات و کارکنانی که رکن اساسی دستگاه قضائی هستند دانست و گفت: برای اینکه قوه قضائیه سالم و کارآمد باشد و بتواند به خوبی به وظیفه خود عمل کند باید از بسیاری از فساد‌ها و میکروب‌ها واکسینه شود و این وظیفه به عهده حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه است.
گروسی با اشاره به اقدامات اخیر حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه آنهارا کاملاً مدبرانه و عموماً مبتنی بر پیشگیری و جلوگیری از رخنه فساد و ناهنجاری‌ها به دستگاه قضا دانست و تصریح کرد: امیدواریم در این عرصه با سلامت و کارآمدی همگی در کنار حفاظت و اطلاعات به وظیفه خود عمل کنیم.
رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار داشت: امروز دستگاه قضا متهم به زیر پا گذاشتن قانون نیست و قضات دارای اعمالی مطابق قانون هستند و با حفظ استقلال کامل به مراجعات مردم رسیدگی می‌کنند و این یکی از افتخارات دستگاه قضائی به‌شمار می‌رود.
وی در پایان سخنانش با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در حوزه پیشگیری عملکرد شش ماه اول سال۹۲ آن را نسبت سال گذشته قابل قبول دانست و از کاهش ۲۷% ورودی پرونده‌ها به دادسراهای استان و کاهش ۱۶% ورودی پرونده‌ها در شوراهای حل اختلاف استان خبر داد.
گروسی یادآور شد: میانگین زمان رسیدگی‌ها در شش ماه اول سال جاری نسبت به سال گذشته در محاکم تجدید نظر از ۹۴ روز به ۷۱ روز کاهش یافته که این روند در محاکم عمومی ۱۲۰ روز در محاکم انقلاب ۵۰ روز و در دادسرا‌ها ۳۴ روز است.
در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات‌پور مهدی، جباری به عنوان سرپرست حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کردستان منصوب شد.

دادگستری کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر