کد خبر: 117876 A

رئیس اتحادیه صادرکنندگان مریوان:

امیدواریم با وجود تلاش فراوان صادرکنندگان برای چاره اندیشی این معضل اساسی، اقداماتی موثر از سوی مسئولان برای به حداقل رساندن مشکلات صورت پذیرد.

ایلنا: رئیس اتحادیه صادرکنندگان شهرستان مریوان گفت: متأسفانه طی چند سال اخیر مسئله دیپ زنی ماشین‌ها در مرز بین‌المللی باشماق مریوان به مشکلی بزرگ برای صادرکنندگان در استان تبدیل شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا در سنندج، بشیر محمد صالحی امروز یکشنبه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان در سنندج اظهار داشت: در وهله زمانی که صادرات در وضعیت حساسی قرار داشت، قرار بر این بود که جوایز صادراتی به تعلق گیرد.
وی تصریح کرد: متأسفانه نه تنها جوایز شامل صادرکنندگان نشد، بلکه مالیاتی را نیز اضافه شد و آن اینکه اداره مالیات شرط را بر این گذاشته بود که صادرکنندگان اظهار نامه مالیاتی داشته باشند.
صالحی، عدم آگاهی صادرکنندگان از این موضوع را منجر به افزایش مالیات دانست و گفت: متأسفانه مالیات به دلیل بدهکاری صادرکنندگان به این اداره اجازه تمدید کارت داده نمی‌دهد.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان مریوان در پایان سخنانش، از اجرای طرح دیپ زنی ماشین‌ها در مرز باشماق مریوان انتقاد کرد و یادآور شد: متأسفانه با وجود نیروی بسیار کم در این مرز، انتظار می‌رود که حجم سنگین ماشین‌ها بررسی شود.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با وجود تلاش فراوان صادرکنندگان برای چاره اندیشی این معضل اساسی، اقداماتی موثر از سوی مسئولان برای به حداقل رساندن مشکلات صورت پذیرد.

سازمان صنعت،معدن و تجارت کردستان صادرکنندگان نمونه کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر