کد خبر: 118566 A

با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی و هلال احمر؛

این جشن از امروز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه جاری با برپایی چادر در میادین جمهوری و آزادی شهرستان سقز آغاز شده است.

ایلنا: رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز اظهار داشت: جشن اهدای کتاب با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی و جمعیت هلال احمر شهرستان به مدت دو روز در سقز آغاز شد.
جلیل سیدی ضمن بیان این مطلب به خبرنگار ایلنا گفت: این جشن از امروز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه جاری به مدت دو روز با برپایی چادر در میادین جمهوری و آزادی شهرستان سقز آغاز شده است.
وی تصریح کرد: در این برنامه کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز در چادرهای ویژه‌ای که از طرف هلال احمر شهرستان مهیا شده است مستقر شده‌اند و کتاب‌های اهدایی از طرف مردم را دریافت می‌کنند.
سیدی، خواستار توجه مردم به فرهنگ اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی شد و افزود: مردم با اهدای کتاب می‌توانند دیگران را نیز در علم و آگاهی خود سهیم کنند.
وی با تاکید بر اینکه سنت اهدای کتاب باید در جامعه نهادینه شود، گفت: اهدای کتاب سبب افزایش منابع موجود در کتابخانه‌های عمومی می‌شود که در جلب توجه عمومی و افزایش سرانه مطالعه بسیار مفید است.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز یادآور شد: کتاب نقش اساسی و کلیدی در گسترش فرهنگ مطالعه و بالا بردن سواد اطلاعاتی مردم را داراست و علاوه بر آن توسعه فرهنگی کشور را به ارمغان می‌آورد.
وی با بیان اینکه برای دومین سال پیاپی است که مراسم جشن کتاب در این شهرستان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته نزدیک به ۸۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌ها اهدا شد.
سیدی در پایان سخنانش توجه به مطالعه و کتاب‌خوانی را از نیازهای اساسی جامعه برشمرد و اضافه کرد: تلاش می‌کنیم با برگزاری برنامه‌هایی مانند جشن اهدای کتاب توجه عمومی را به این فرهنگ مطلوب جلب کنیم.

شهرستان سقز کتابخانه های عمومی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر