کد خبر: 118569 A

معاون فنی محیط زیست کردستان عنوان کرد:

تلنبار کردن نخاله‌های ساختمانی به یکی از مشکلات زیست محیطی استان تبدیل شده است. / شهرستان‌های بیجار، مریوان و دهگلان فاقد هرگونه جایگاه مشخص شده‌ای برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی هستند.

ایلنا: معاون فنی اداره کل محیط زیست کردستان از تخلیه زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی در حریم این استان به شدت انتقاد کرد و گفت: نخاله های ساختمانی به معضلی بزرگ در کردستان تبدیل شده است.
شهاب محمدی ضمن انتقاد از تخلیه و دفن نخاله‌های ساختمانی در استان به خبرنگار ایلنا در سنندج اظهار داشت: متأسفانه تلنبار کردن نخاله‌های ساختمانی به یکی از مشکلات زیست محیطی استان تبدیل شده است.
وی افزود: در شهرهای مختلف استان حدود ۱۰ جایگاه به محل تخلیه نخاله‌های ساختمانی اختصاص داده شده است که از این تعداد ۸ جایگاه از این اداره کل مجوز نگرفته‌اند.
محمدی تصریح کرد: تعدادی از این جایگاه‌ها بدون هیچ مجوز و نظارتی فقط بنا به مصلحت تخلیه کنندگان نخاله‌ها ایجاد شده است که علاوه بر تولید آلودگی آب و خاک، موجب ایجاد مناظر نامناسب در حاشیه جاده‌ها و حریم رودخانه‌ها شده است.
معاون فنی اداره کل محیط زیست کردستان یادآور شد: شهرستان‌های بیجار، مریوان و دهگلان نیز فاقد هرگونه جایگاه مشخص شده‌ای برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی هستند.
وی خاطرنشان کرد: حجم نخاله‌های تخلیه شده شهر سنندج نامشخص و در شهرهای سقز، سروآباد، کامیاران، بانه و قروه ۲ هزار و ۱۵۰ تن نخاله ساختمانی روی هم در جایگاه‌ها تلنبار می‌شود.
وی در پایان سخنانش افزود: برای رفع این معضلات از محل‌ها و شیوه‌های دفن توسط کارشناسان محیط زیست بازدید به عمل آمده و مشکلات و نارسایی‌های آن‌ها در جلسه کارگروه پسماند مطرح شده است.

محیط زیست کردستان نخاله های ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر