کد خبر: 118573 A

از سوی حوزه هنری کردستان؛

این کارگاه آموزشی به منظور بالا بردن سطح توانایی علاقه‌مندان نقد آثار هنری و با حضور شاعر، روزنامه نگار و منتقد توانمند سنندجی کامبیز کریمی برگزار می‌شود.

ایلنا: از سوی حوزه هنری کردستان نخستین کارگاه آموزشی نقد ادبی از ابتدای آذرماه سال جاری در سنندج برگزار می‌شود.
رئیس حوزه هنری کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در سنندج اظهار داشت: این کارگاه آموزشی به منظور بالا بردن سطح توانایی علاقه‌مندان نقد آثار هنری و با حضور شاعر، روزنامه نگار و منتقد توانمند سنندجی کامبیز کریمی برگزار می‌شود.
امین مرادی تصریح کرد: علاقه‌مندان به حضور در این کارگاه تخصصی تا پایان ۲۶ آبان فرصت دارند با حضور در واحد آموزش حوزه هنری کردستان واقع در سنندج نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
وی افزود: با توجه به تخصصی بودن کارگاه، آشنایی علاقه‌مندان با موضوعات هنری و نقد ضروری است و به همین منظور سه جلسه اول کارگاه جلسه ارزیابی شرکت کنندگان خواهد بود و بعد از آن افراد واجد شرایط برای حضور در جلسات اصلی انتخاب می‌شوند.
مرادی اضافه کرد: یکی از مشکلات و مسائلی که همواره در جلسات نقد و بررسی آثار هنری مشاهده می‌شود هرج و مرج و به تعبیری عدم تسلط غالب شرکت کنندگان در این نشست‌ها به قواعد، اصول و شیوه های نقد درست است.
رئیس حوزه هنری کردستان در پایان سخنانش یادآور شد: در پاره ای از موارد، نا آشنایی با نقد، جلسه های برگزار شده از هدف خود دور و دچار حاشیه می‌سازد.
کامبیز کریمی شاعر و روزنامه نگار سنندجی است که از وی تاکنون آثاری مانند تبعید ۱۸۲ هزار رویا(مجموعه شعر شاعران نامدار کرد)، ˈ دوایین چرکه کانی ژیانی چوله که یه کˈ(شعر)، گدار تاریکی(بررسی و تحقیق شعر فرهاد شاکلی)، چهارده رییس جمهور(بررسی شعر شاعران قرن بیستم) و(دیازپرا) منتشر شده است.

حوزه هنری کردستان کامبیز کریمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر