کد خبر: 118575 A

در شش ماه اول سال صورت گرفت:

شهرستان بانه در سال‌های اخیر به دلیل داشتن بازار متنوع کالا، سالانه میزبان میلیون‌ها مسافر از سراسر کشور بوده و این شهرستان در این سال‌ها به قطب گردشگری استان کردستان تبدیل شده است.

ایلنا: سرپرست اداره میراثفرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه اظهار داشت: در شش ماهه اول سال جاری دو میلیون و ۶۵۰ هزار نفرگردشگر داخلی و خارجی بانه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده‌اند.
سعدالله رحیمی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، از وجود مناظر طبیعی و زیبای بکر گردشگری در این شهرستان خبر داد و گفت: در بانه پنج منطقه گردشگری نجنه علیا، بویین، سورین، سالوک و دوکانان وجود دارد که می‌توان از آن به عنوان یک موهبت الهی بهره برد و گردشگران زیادی را از این طریق وارد این شهرستان کرد.
وی تصریح کرد: برای بالا بردن ظرفیت شهرستان هفت روستای هدف گردشگری نیز برای آشنایی هرچه بیشتر مسافران با آداب و فرهنگ منطقه انتخاب و به گردشگران معرفی شده است.
رحیمی‌ خواه افزود: شهرستان بانه در سال‌های اخیر به دلیل داشتن بازار متنوع کالا، سالانه میزبان میلیون‌ها مسافر از سراسر کشور بوده و این شهرستان در این سال‌ها به قطب گردشگری استان کردستان تبدیل شده است.
این مسئول با اعلام اینکه بر اساس آمار رسمی در ۶ماه اول سال، ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر، به بانه سفر کرده‌اند، یادآور شد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۹ درصد افزایش داشته و انتظار ما این است که این آمار تا پایان سال همچنان رو به افزایش باشد.
وی در پایان سخنانش وجود پنج هتل و هفت مهمان‌ پذیر را از نقاط قوت شهرستان در اسکان میهمانان دانست و خاطرنشان کرد: بهره‌ گیری از ظرفیت ۹۰ خانه استیجاری و نیز ۲۲ مدرسه در تابستان امسال برای اسکان مهمانان سبب شد که رضایت نسبی در میان مسافران در بحثسامان دهی ایجاد شود.

شهرستان بانه اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر