کد خبر: 118812 A

با ارائه ۲۴ اثر از هنرمندان کردستانی؛

این محصولات شامل: ۵ ساز سنتی، ۴ قطعه زیورآلات سنتی، ۴ اثر نازک کاری چوب، ۳ اثر نازک کاری، ۲ عدد ساز، یک ساز تار، یک ساز عود، یک رحل قرآن، یک ساز دف، یک جفت کلاش و یک تخته گلیم است که توانستند این نشان ارزشمند را دریافت نمایند.

ایلنا: مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: ۲۴ اثر از آثار صنایع دستی استان موفق به اخذ نشان ملی مرغوبیت و اصالت کالا شدند.
فرهاد میمنت آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در سنندج اظهار داشت: در مراسم داوری و اعطای نشان ملی مرغوبیت و اصالت کالاهای صنایع دستی که در روزهای ۱۳ و ۱۴ آبان ماه در کرمانشاه برگزار شد، تعداد ۲۶ اثر از هنرمندان کردستانی مورد ارزیابی و قضاوت ملی قرار گرفت که از این تعداد ۲۴ اثر موفق به اخذ این نشان ارزشمند ملی شد.
وی تصریح کرد: این آثار شامل: ۵ ساز سنتی(تار، قیچک، سه تارکیکم، سه تار گره گردو و سنتور آقای توفیق بهمنی)، ۴ قطعه زیورآلات سنتی(شیلانه گوشواره و… کار جمال زرگری) و ۴ اثر نازک کاری چوب(قاشق و چنگال، شکلات خوری، شانه و صندوقچه کار محمد فرید اسماعیلی) است.
میمنت آبادی افزود: ۳ اثر نازک کاری(کیف زنانه، عصا و قلمدان کار حسام حیدری)، ۲ عدد ساز(کمانچه و سه تار کار اسعد دولابی)، یک ساز تار اثر رحمت اله آیینی، یک ساز عود کار امجد مرادی، یک رحل قرآن کار بهرام حق بیان، یک ساز دف کار حیدر محمدی، یک جفت کلاش کار احمد ابراهیمی و یک تخته گلیم کار خانم زهرا الیاسی دیگر محصولاتی هستند که توانستند این نشان ارزشمند را دریافت نمایند.

اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کردستان نشان ملی اصالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر