کد خبر: 119842 A

جانشین فرمانده انتظامی کردستان:

تأییدیه گواهینامه مهارت، گواهینامه فنی و حرفه‌ای، پایان نامه متوسطه، مدارک پیش‌دانشگاهی و مدارک آموزشگاه‌های دولتی و غیردولتی از جمله مدارک جعل شده توسط اعضای این باند جعل مدارک بوده است.

ایلنا: جانشین فرمانده انتظامی کردستان گفت: عوامل پلیس آگاهی کردستان، جاعلان اسناد و مدارک تحصیلی را شناسایی و دستگیر کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا در سنندج، جعفر آژنگ امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران استان در سنندج، اظهار داشت: پلیس آگاهی کردستان، در پی شکایت شهروندی مبنی بر اخاذی یک‌ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از یک جاعل و جعلی بودن مدرک تحصیلی فرزندش، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و به صورت ویژه در دستور کار انتظامی استان قرار داد.
وی با بیان اینکه در این زمینه یک جاعل و سه واسطه در سنندج دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شده‌اند، افزود: مجرم به همراه دو همدستش در یک خانه اجاره‌ای در تهران پارس اقدام به جعل اسناد و مدارک تحصیلی کرده بود که بعد از نیابت قضایی همکاران، این افراد شناسایی و مدارک و اسناد نیز ثبت و ضبط شد.
آژنگ با بیان اینکه فرد مذکور با نرم افزارهای کامپیوتری و با اسکن کردن، نسبت به تغییر و جعل کردن مدارک و اسناد اقدام می‌کرد، ادامه داد: در کیس کامپیو‌تر کشف شده از منزل متهمین ۶۰ گیگابایت اطلاعات متنی، عکس، فرم و نمونه خام اطلاعاتی در مورد مدارک تحصیلی مقاطع مختلف کشف و ضبط شده است.
جانشین فرمانده انتظامی کردستان در ادامه سخنانش، از دستگیری یک مهرساز نیز در این رابطه خبر داد و گفت: ضمن دستگیری و تحویل وی به مقامات قضایی، مجوز مهرسازی‌اش نیز باطل شد.
وی با بیان اینکه این متهم از سال ۸۶ کار خود را در این زمینه آغاز کرده بود، افزود: بنا به اظهارات خودمتهم، تاکنون بیش از یک هزار گواهینامه‌ و مدارک جعل کرده است.
آژنگ اضافه کرد: تأییدیه گواهینامه مهارت، گواهینامه فنی و حرفه‌ای، پایان نامه متوسطه، مدارک پیش‌دانشگاهی و مدارک آموزشگاه‌های دولتی و غیردولتی از جمله مدارک جعل شده توسط اعضای این باند جعل مدارک بوده است.
وی از کشف ۱۷۸ عدد انواع مهر ادارات کل استان‌های غربی، شرقی و مرکزی در منزل این فرد جاعل مدارک خبر داد و یادآور شد: چندین فقره مهر افراد حقوقی نیز که برای این مدارک لازم بوده کشف و ضبط شده است.
جانشین فرمانده انتظامی کردستان در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: فرد متهم همچنین در سال ۹۰ نیز بیش از ۲۸۸ پرونده تحصیلی از یک مدرسه در سنندج را ربوده و اقدام به آتش زدن مدرسه و صحنه‌سازی برای نشان دادن سوزاندن این پرونده‌ها کرده بود.

نیروی انتظامی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر