کد خبر: 122014 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:

در صورت وجود نیروهای ماهر و متناسب با نیاز بازار کار، فرآیند انجام وظایف و مسئولیت‌های کاریابی‌ها نیز تسهیل می‌یابد.

ایلنا: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد ۷۶۳ شغل از طریق کاریابی‌ها در ۶ ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا در سنندج، مصطفی باغبانیان در جلسه هیئت استانی کاریابی‌های غیر دولتی کردستان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال از طریق ۱۷ کاریابی داخلی و خارجی برای ۷۶۳ نفر ایجاد اشتغال شده است.
وی با بیان اینکه کاریابی اندیشه سنندج با ایجاد اشتغال برای ۲۶۶ نفر، مناسب‌ترین عملکرد را در میان کاریابی‌ها داشته است، افزود: برای کاریابی‌هایی که فعالیت ضعیفی دارند سعی می‌شود از طریق برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی برای مدیران این موسسه‌ها مشکل حل شود در غیر این صورت با دادن اخطار قبلی نسبت به لغو مجوز آن اقدام می‌شود.
وی تصریح کرد: بررسی راهکارهای رفع مشکلات فرا روی کاریابی‌های غیردولتی در کردستان و بررسی در خواست‌های ایجاد دفاتر کاریابی‌های غیر دولتی و تأیید صلاحیت فردی و حرفه ای متقاضیان از جمله اقدامات مهم این اداره کل است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در ادامه بر ارائه آموزش‌های فنی و حرفه ای به منظور ارتقاء مهارت و تخصص نیروی کار استان در همه زمینه‌ها تاکید کرد.
سید جمیل احمدی گفت: در صورت وجود نیروهای ماهر و متناسب با نیاز بازار کار، فرآیند انجام وظایف و مسئولیت‌های کاریابی‌ها نیز تسهیل می‌یابد.
در این نشست با صدور مجوز فعالیت دو کاریابی جدید در شهرستان‌های دهگلان و دیواندره موافقت شد.

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر