کد خبر: 128387 A

رئیس پلیس آگاهی کردستان:

پلیس آگاهی استان در کشف جرائم رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داده است. / جرائم خشن در سطح استان معمولا توسط سارقان غیر بومی صوت می‌گیرد.

ایلنا: رئیس پلیس آگاهی کردستان اظهار داشت: هم‌اکنون سرقت‌ احشام در کردستان به صفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در سنندج، علی احمدی‌تبار امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان در سنندج، اظهار داشت: سرقت احشام از جمله جرائم مهمی است که کشف و مقابله با آن در دستور پلیس آگاهی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تمام دارایی مردمان روستا‌ها را همین احشام شامل می‌شود، تصریح کرد: پلیس آگاهی استان با اعزام تیم‌های ویژه از استان و همچنین شهرستان‌هایی که سرقت‌ها در آنجا صورت می‌گرفت موضوع را خاتمه دهیم.

احمدی‌تبار بیشترین حجم سرقت‌های انجام شده در استان را شهرستان بیجار عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با اقدامات پلیس، یک نفر در ارتباط با سرقت احشام این شهرستان بیجار کامیاران کشته شد و چهار نفر دیگر نیز در این ارتباط دستگیر شدند.

رئیس پلیس اگاهی استان ادامه داد: این افراد اعتراف کرده‌اند در سه شهرستان بیجار، قروه و دهگلان نیز این سرقت‌ها را انجام داده‌اند.

وی این سارقان را افرادی غیر بومی معرفی کرد و یادآور شد: این افراد از جمله سارقانی باسابقه هستند که در کردستان مرتکب جرم می‌شوند.

احمدی تبار با بیان اینکه پلیس آگاهی استان در کشف جرائم رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داده است، گفت: جرائم خشن در سطح استان معمولا توسط سارقان غیر بومی صوت می‌گیرد.

رئیس پلیس آگاهی کردستان در ادامه سخنانش از متلاشی شدن ۷ باند جرائم مختلف و کشف ۱۱۲ فقره جرم در یک ماه اخیر خبر داد و گفت: در این ارتباط ۲۵ نفر دستگیر شده‌اند.

وی، یکی از اساسی‌ترین مشکلات در ارتباط با سرقت خودرو‌ها را عدم توجه مردم نسبت به خاموش کردن آن و قرار دادن سوئیچ بر روی خودرو دانست.

احمدی تبار از دستگیری سارق اصلی خودروهای مدل بالا به این شیوه در مدت سه ماه خبر داد و گفت: این فرد ۱۷ دستگاه خودروی عمدتا مدل بالا را در این مدت سرقت کرده بود که تمامی آن‌ها کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان در پایان سخنان با اشاره به طرح استانی یک روزه پلیس یادآور شد: در این طرح موفق به کشف ۹۲ فقره سرقت منزل و۱۵ دستگاه موتورسیکلت در سطح استان شدیم.

رئیس پلیس اگاهی استان کردستان در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری اصحاب رسانه و اتخاذ تدابیر لازم، زمینه رفاه و آسایش شهروندان کردستانی فراهم شود.

نیروی انتظامی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر