کد خبر: 147590 A

مدیر دفتر برنامه‌ریزی کمیته امداد کشور خبر داد:

این کمیته راهبری عملیات را بر عهده دارد و با احصا و بازنگری شاخص‌ها در حوزه‌های مختلف آن را مورد محاسبه قرار می‌دهد.

ایلنا: مدیر دفتر آمار و برنامه‌ریزی کمیته امداد کشور از تشکیل کمیته راهبردی برای نخستین بار با ترکیب مدیران توانمند ۱۰ استان و مسئولان کمیته امداد مرکز خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از سنندج، محمد آزادان در همایش آموزشی توجیهی مدیران و کارکنان حوزه برنامه‌ریزی کمیته امداد کردستان در سنندج، اظهار کرد: بر اساس پروژه‌های تحولی که از سال ۸۶ در کمیته امداد شروع شده بود، زمزمه بهره‌وری و کارایی در این نهاد مطرح شد.
وی تصریح کرد: کمیته امداد که از لحاظ کارایی موفق عمل کرده بود به همین دلیل، بررسی اثربخشی برنامه‌های این نهاد به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفت.
آزادان افزود: این مهم از سال ۸۹ به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و شاخص‌های بهره‌وری با همکاری مشاورین توانمند به بحثو تبادل و نظر گذاشته شد.
مدیر دفتر آمار و برنامه‌ریزی کمیته امداد کشور با بیان اینکه شاخص‌های بهره‌وری بر همین اساس تدوین شد، گفت: بحثارزیابی عملکرد و بهره‌وری اطلاعات از سال ۸۴ تا ۸۹ تهیه، تحلیل و به دفاتر استانی ارسال شد.
وی با بیان اینکه اندازه‌گیری بهره‌وری از دو بعد می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، افزود: نشان دادن روند تغییرات بهره‌وری در طول زمان و تحلیل عوامل کاهش و افزایش بهره‌وری در سازمان از نتایج این مهم است.
آزان با بیان اینکه این دوره در مرحله نخست آزمایشی بود و دوره جدی آن در حال حاضر در دست اجراست، گفت: در این دوره، بحثآموزش، عملکرد و بهره‌وری را برای مدیران شهرستانی برگزار می‌کنیم تا با آمادگی بهتر به این برنامه ورود پیدا کنند.
مدیر دفتر آمار و برنامه‌ریزی کمیته امداد کشور تصریح کرد: در همین راستا کمیته راهبردی برای نخستین بار با ترکیب مدیران توانمند ۱۰ استان و مسئولان کمیته امداد مرکز تشکل شده است.
به گفته وی، این کمیته راهبری عملیات را بر عهده دارد و با احصا و بازنگری شاخص‌ها در حوزه‌های مختلف آن را مورد محاسبه قرار می‌دهد.
آزادان با بیان اینکه بحثمسئولیت، تدبیر، کارایی و بهره‌وری اهمیت بسیار زیادی دارد، یادآور شد: هر سازمان و اداره‌ای که در راستای یک برنامه استراتژیک تعریف‌ شده حرکت کند به موفقیت بیشتری دست پیدا می‌کند.
وی اظهار داشت: احصای ضعف‌ها و برنامه‌ریزی برای برطرف نمودن آنها یک ضرورت به شمار می‌آید که در کمیته امداد در قالب برنامه‌های آموزشی و طرح بهره‌وری دنبال می‌شود.
مدیر دفتر آمار و برنامه‌ریزی کمیته امداد امام خمینی کشور بر برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: برنامه‌های آموزشی متناسب با سطوح فکری مدیران و اهداف سازمانی امری ضروری است.
آزادان در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: مدیران باید در قالب دوره‌های آموزشی این‌چنینی به نقطه‌ای برسند که بتوانند به آسانی موانع و خلل‌هایی را که مانع تحقق اهداف می‌شود، شناسایی و برطرف نمایند.

کمیته امداد امام خمینی «ره» کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر