کد خبر: 151425 A

از ۱۷ لغایت ۲۳اسفندماه؛

ساج سوزان روایت زندگی فردی به نام اسد است که در زمان جنگ و بمباران شیمیایی حلبچه و سردشت راننده کامیون بوده و از این رو اتفاقاتی در زندگیش روی می دهد که…

ایلنا: نمایش " ساج سوزان " به نویسندگی صابر نیک بخت و به کارگردانی حمیدرضا احمدی کردستانی از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۳ اسفندماه ۹۲، همزمان با سال یاد بمباران شیمیایی حلبچه و قربانیان انفال(هر روز ساعت ۱۷بعدازظهر) در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج(مجموعه تئاتر شهر – تالار تماشا) به روی صحنه می رود.
به گزارش خبرنگار " ایلنا " از سنندج، در این نمایش که کاری از گروه تئاتر مهر سنندج است، صابر دل بینا، زاهد زندی، مظفر رحیمی، سمیه رحیمی و مژگان اسماعیلی به عنوان بازیگر به ایفای نقش می پردازند.
ساخت و تنظیم موسیقی نمایش نیز بر عهده شهرام علیمحمدی بوده، ناصر نیک بخت طراح صحنه و نوشین ادب آموز نیز دستیار کارگردان این اثر نمایشی هستند.
ساج سوزان روایت زندگی فردی به نام اسد است که در زمان جنگ و بمباران شیمیایی حلبچه و سردشت راننده کامیون بوده و از این رو اتفاقاتی در زندگیش روی می دهد که…
این نمایش با حمایت انجمن هنرهای نمایشی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و همکاری حوزه هنری استان به روی صحنه می رود.
گروه تئاتر مهر سنندج در سالهای گذشته نیز نمایشهایی چون عصر خاکستری – روایت بیمار اتاق شماره ۱۳، خاطرات ترک خورده چند زندگی، تال، هند، با ده نگ نازار و گاوه رو له ژیر سه رم بیت و… را اجرای عمومی نموده است که مورد استقبال عموم مردم هنردوست سنندج قرار گرفته است.
گفتنی است، بمباران شیمیایی حلبچه در ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۶۶ توسط رژیم بعثعراق صورت گرفت. این بمباران بخشی از عملیات گسترده‌ای به‌ نام عملیات انفال بود که بر ضد ساکنان مناطق کردنشین عراق انجام گرفت که در پی این حمله و عملیات وحشیانه پنج هزار تن از مردم حلبچه که غیر نظامی بودند کشته شده و صدها نفر نیز زخمی و جانباز شدند.

حوزه هنری کردستان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر