کد خبر: 151467 A

مدیر خدمات شهری سنندج خبر داد:

استقرار چادرها باید در مراکزی که تحت نظارت شهرداری و اداره اماکن و نیروی انتظامی قرار دارد، بر پا شود.

ایلنا: مدیر خدمات شهری شهرداری سنندج از ممنوعیت برپایی چادرهای متفرقه در سطح شهر سنندج خبر داد وگفت: بازرسان شهرداری سنندج در پارکها و فضاهای سبز سطح شهر برای جلوگیری از بر پایی چادرهای متفرقه در طول ایام نوروز ۹۳ مستقر خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری " ایلنا " از سنندج، " شکور صلواتی " در جلسه کار گروه هماهنگی خدمات سفر استان کردستان تصریح کرد: طبق دستور سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور استقرار چادرها باید در مراکزی که تحت نظارت شهرداری و اداره اماکن و نیروی انتظامی قرار دارد بر پا شود، که در همین راستا امسال شهرداری سنندج پارک ملت را برای اسکان و برپایی چادر های شخصی مسافران در نظر گرفته است.
وی افزود: شهرداری سنندج اکیپ هایی از بازرسان را در سطح فضاهای سبز و پارکهای شهر سنندج مستقر نموده تا از برپایی چادرهای شخصی و متفرقه در مناطقی که زیر نظر شهرداری و اداره اماکن نمی باشند، جلوگیری شود و این چادرها در یک مرکز و آن هم پارک ملت سنندج استقرار یابند تا از بروز مشکلات و حوادثجلوگیری شود.

۱۷مرکز و ۲۳۰ مدرسه آماده پذیرایی از مسافران
نماینده اداره آموزش و پرورش استان کردستان نیز به ارائه آمار مراکز اسکان مسافران در سطح استان پرداخت و گفت: آموزش و پرورش استان کردستان دارای ۱۷ مرکز پذیرش مهمانان است و تعداد ۲۳۰ مدرسه در رده های الف، ب، ج و ویژه آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران ورودی به استان است.
رحیمی اظهار داشت: سیاست کلی آموزش و پرورش در نوروز امسال این است که فقط فرهنگیان را پذیرش نماید و در مواقعی که هتل ها و مراکز اقامتی استان از مسافر پر شد می توانند مسافران غیر فرهنگی را اسکان دهند.
وی در ادامه از ستاد هماهنگی خدمات سفر استان خواست تا نمایندگان و راهنمایان گردشگری را برای راهنمایی مسافران در مراکز اسکان مستقر نمایند و همچنین بسته های فرهنگی و اقلام تبلیغاتی را در اختیار این مراکز برای ارائه به مسافران قرار دهند.
رحیمی همچنین از صدا و سیمای مرکز کردستان نیز خواست که در بحثاسکان مسافران در هتلها و مراکز اقامتی و مدارس اقداماتی را در بحثاطلاع رسانی انجام دهند.

ارتقاء کیفیت، مهم ترین هدف در ستاد سفرهای نوروزی
در ادامه جلسه، نماینده استاندار در ستاد هماهنگی خدمات سفر کردستان یادآور شد: هدف اصلی ما در ستاد هماهنگی خدمات سفر ارتقاء کیفیت است.
" طاهرجو " افزود: اولویت ما در بحثگردشگری و ستاد هماهنگی خدمات سفر استان در سال جدید بحثهتلها و مراکز اقامتی است و مسافرانی که وارد استان کردستان خواهند شد باید از پتانسل ها و امکانات این استان مطلع و از آنها برخوردار شوند.
وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته آموزش و پرورش استان کردستان متولی خوبی برای اسکان مسافران و گردشگران بوده و امسال نیز با همکاری و تعامل سایر دستگاهها امیدواریم شاهد افزایش ورود و اسکان مسافران در سطح استان باشیم.
طاهر جو در پایان سخنانش به رضایتمندی مسافران و گردشگران از خدمات ستاد سفر استان در سال گذشته خبر داد و گفت: امیدواریم شهرداری سنندج با ایجاد فضاهای مناسب شهری و جمع آوری دستفروشان ومتکدیان و جلوگیری از حفاریها در سطح شهر و زیبا سازی فضاهای سبز و پارکها طبق سنوات گذشته بتواند چهره ای زیبایی از استان کردستان را به مسافران و گردشگران ورودی به استان ارائه نماید.

سفرهای نوروزی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر