کد خبر: 162685 A

رئیس حوزه هنری کردستان:

یکی از افتخارات کردستان این است که هنرمندانی بزرگی را تحویل کشور و جامعه جهانی داده است / کردستان در عرصه فرهنگ و هنر از دیرباز یکی از استان های مستعد و پیشگام کشور بوده است.

رئیس حوزه هنری کردستان اظهار داشت: استان کردستان دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در عرصه فرهنگ و هنر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، امین مرادی در جریان دیدار مدیران حوزه هنری کردستان و جمعی از هنرمندان استان با ناصر نجفی نقاش پیشکسوت اظهار داشت: امروز هنرمندان و فعالان این عرصه سرمایه اصلی هر جامعه‌ای به شمار می‌روند و به همین دلیل لازم است که به بهترین شکل ممکن این سرمایه‌ها را مورد حمایت قرار داده و به آن‌ها توجه کرد.

وی وجود چهره‌ها و شخصیت‌های فرهنگی و هنری را مایه افتخار جامعه دانست و افزود: امروز یکی از افتخارات کردستان این است که هنرمندانی بزرگ را تحویل کشور و جامعه جهانی داده است و این عزیزان با درخشش خود در تمامی عرصه‌های هنری مایه افتخار ما هستند.

مرادی با اشاره به اینکه این استان ظرفیت‌های خوبی در عرصه هنر در اختیار دارد، تصریح کرد: کردستان در عرصه فرهنگ و هنر از دیرباز یکی از استان‌های مستعد و پیشگام کشور بوده است و به همین دلیل نیز امروز به برکت وجود این چهره‌های شاخص فرهنگی و هنری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی به نامگذاری استان کردستان به عنوان استانی فرهنگی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: نامگذاری کردستان به عنوان استانی فرهنگی نشان می‌دهد که ظرفیت‌های این استان در عرصه فرهنگ و هنر بسیار بالاست و به همین دلیل امروز همه ادارات و سازمان‌های دولتی و حتی خود فعالان فرهنگی باید برای اعتلاء این بخش تلاش و کوشش بیشتری داشته باشند.

مرادی در بخش دیگری از سخنانش به برنامه حوزه هنری در راستای دیدار با هنرمندان پیشکسوت کردستانی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه از سال گذشته این برنامه در دستور کار قرار گرفته و انتظار می‌رود که در راستای برنامه ریزی‌های صورت گرفته این روند در سال جاری با جدیت بیشتری ادامه داشته باشد.

وی به اقدامات حوزه هنری استان کردستان اشاره کرد و گفت: حوزه هنری استان کردستان علیرغم محدودیت‌های اعتباری اقدامات و برنامه‌های مختلفی را در دستور کار قرار داده است و تلاش می‌کند به بهترین شکل بتواند در خدمت هنرمندان و فعالان فرهنگی استان کردستان باشد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با بیان اینکه خلاقیت و ابتکار محور اصلی تدوین و اجرایی کردن برنامه‌های حوزه هنری است، اظهار داشت: در این راستا استفاده از نظرات و مشاوره‌های خود هنرمندان و فعالان فرهنگی کمک زیادی به ما کرده است و در سال جاری نیز این روند مورد توجه جدی قرار دارد.

وی با بیان اینکه استاد ناصر نجفی علیرغم اینکه در هیچ دوره و کلاس آموزشی برای یادگیری نقاشی حضور پبدا نکرده است ولی تولیدات ارزشمندی دارد، یادآور شد: وجود شخصیت‌های این چنین مایه افتخار برای جامعه هنری کردستان هستند و به همین دلیل باید به بهترین شکل ممکن آن‌ها را به مردم کشور معرفی کرد.

در جریان این دیدار جمعی از مدیران و مسئولان حوزه هنری کردستان، شماری از هنرمندان و نقاشان برجسته این استان حضور داشتند و استاد ناصر نجفی نیز به بیان خاطراتی از فعالیت‌ها و اقدامات خود پرداخت و در پایان از سوی حوزه هنری کردستان با اهداء لوح تقدیر از وی تجلیل به عمل آمد.

حوزه هنری کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر