کد خبر: 162782 A

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس در گفتگو با ایلنا:

میانگین استانی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد در سطح استان ۱۲ درصد و در شهرستان سقز ۵ درصد است. / وجود این میزان مددجو در سطح استان نشان از افزایش میزان محرومیت بوده که باید در راستای رفع آن اقدامات اساسی صورت پذیرد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش آمار نیازمندان زیرپوشش امداد در این شهرستان خوشایند جامعه نیست.

محسن بیگلری در حاشیه برگزاری جلسه جمع‌آوری کمک‌های مردمی با جمعی از خیرین این شهرستان برای ساخت مسکن مددجویان به ایلنا گفت: میانگین استانی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد در سطح استان ۱۲ درصد و در شهرستان سقز ۵ درصد است.

وی تصریح کرد: وجود این میزان مددجو در سطح استان نشان از افزایش میزان محرومیت بوده که باید در راستای رفع آن اقدامات اساسی صورت پذیرد.

بیگلری ضمن تقدیر از خدمات کمیته امداد استان در راستای حمایت و توانمندسازی مددجویان گفت: افزایش اعتماد مردم به این نهاد موجب توسعه بیش از پیش مشارکت‌ها مردمی و ایجاد بسترهای لازم برای توانمندسازی اقشار نیازمند شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: در گذشته مشکلاتی در زمینه جذب مددجویان وجود داشت که با پیگیری‌های انجام شده این محدودیت‌ها رفع شده است.

وی خواستار حمایت بیش از پیش دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات نیازمندان با توجه به شرایط اقتصادی شد و خاطرنشان کرد: ‌امیدواریم دولت با اجرای سیاست‌های خاص آمار خانواده‌های تحت حمایت نهادهای حمایتی را در آینده نزدیک به حداقل برسد.

وی افزود: اجرای صحیح هدفمندی یارانه‌ها در کنار توسعه و ترویج بیش از پیش فریضه زکات نقش مهمی در رفع مشکلات نیازمندان و تحقق عدالت اجتماعی دارد.

بیگلری بر بهره‌گیری بیش از پیش از ظرفیت خیرین در راستای رفع مشکلات نیازمندان در این شهرستان تاکید کرد و یادآور شد: باید با اطلاع‌رسانی دقیق زمینه ورود خیرین بیشتر را به بحثکمک به نیازمندان در شهرستان فراهم کرد.

جامعه خانواده دولت شرایط اقتصادی کمک های مردمی کمیته امداد مجلس شورای اسلامی مسکن مشکلات هدفمندی یارانه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر