کد خبر: 162889 A

در پیامی مشترک؛

با تسلیت این ضایعه اسفناک به مردم مسلمان و دیندار کردستان، علما و روحانیون معزز و بیت مکرم آن مرحوم مغفور، علو درجات آن فقید سعید و صبر و اجر عموم بازماندگان را از درگاه احدیت خواستاریم.

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کردستان با صدور پیامی مشترک ارتحال حاج ماموستا مجتهدی امام جمعه سنندج و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری را به مردم مسلمان و دیندار کردستان، علما و روحانیون معزز و بیت مکرم آن فقید سعید تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزری ایلنا از سنندج و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ متن پیام بدین شرح است:

دریافت خبر ارتحال ملکوتی عالم ربانی حاج ماموستا حسام الدین مجتهدی امام جمعه محترم سنندج و نماینده مردم شریف کردستان در مجلس خبرگان رهبری، باعثتاسف و تالم خاطر گردید؛ با تسلیت این ضایعه اسفناک به مردم مسلمان و دیندار کردستان، علما و روحانیون معزز و بیت مکرم آن مرحوم مغفور، علو درجات آن فقید سعید و صبر و اجر عموم بازماندگان را از درگاه احدیت خواستاریم.

بی شک فقدان آن عالم و مجتهد بزرگ دینی ضایعه ای جبران ناپذیر برای کشور و مردم منطقه کردستان خواهد بود.

امام جمعه سنندج از ۲۴ فروردین ماه به دلیل عارضه گوارشی در سنندج بستری و به دستور استاندار و بنا به تشخیص تیم درمانی بعد از پنج روز برای ادامه درمان به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد و ظهر امروز دار فانی را وداع گفت.

ماموستا حسام الدین مجتهدی از چهره های برجسته مذهبی و دینی کشور بود که از سال ۸۳ به عنوان امام جمعه سنندج منصوب شد و از دو سال قبل نیز با رای مردم استان به عنوان عضو مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر