کد خبر: 170563 A

وزیر کشور در سنندج:

استان کردستان در کنار استان‌های همچون کرمانشاه و همدان به عنوان منطقه‌ای بزرگ، قدرت و توانایی اداره کردن خود را دارند / همه باید تلاش کنیم کردستان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

وزیر کشور خود را وزیر پشتیبان کردستان معرفی کرد و گفت: طرحی را به دولت ارئه داده‌ایم که برای هر استان یک وزیر معین انتخاب شود که در صورت عدم تأیید آن نیز، باز هم خود را معین کردستان خواهم دانست.
به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز شنبه در جلسه شورای اداری استان در سنندج اظهار داشت: ما یک عقب ماندگی تاریخی داریم که بخشی از آن در ایران وجود دارد و به نظام مدیریتی و برنامه ریزی قبل از انقلاب در کشور و هم چنین ادامه این نوع برنامه بعد از انقلاب بر می‌گردد.
وی تصریح کرد: تا به امروز خدمات و فعالیت‌های ارزشمندی صورت گرفته است، اما هنوز این شرایط مطلوب نیست.
رحمانی فضلی افزود: متأسفانه نگاه تمرکزگرایانه و مبتنی بر جمعیت در دوران قبل از انقلاب، سیاستی را دنبال می‌کرد که کردستان از لحاظ اقتصادی ضعیف نگه‌داشته شود، سیستان و بلوچستان فقرزده باشد، کهکیلویه و بویراحمد ناتوان و ایلام درمانده باشد.
وی از توازن و تعادل در برنامه‌ریزی به عنوان محور برنامه ششم توسعه یاد کرد و گفت: باید به گونه‌ای حرکت کنیم که نظام برنامه‌ریزی کشور به سوی توازن و تعادل پیش رود و باور کنیم که مناطق مختلف ما با دربرگیری چندین استان می‌توانند خود را از لحاظ اقتصادی و سایر حوزه‌ها اداره کنند.
رحمانی فضلی با بیان اینکه امنیت پایدار محور توسعه همه جانبه کشور بوده و باید همه ما نسبت به این مهم توجه ویژه داشته باشیم، اظهار داشت: خوشبختانه هم اکنون امنیتی پایدار در کردستان استوار است که باید مسئولان زمینه‌های لازم در زمینه بالفعل‌کردن توانمندی‌های مرزی، کشاورزی و معادن و گردشگری این استان را فراهم کنند.
وزیر کشور یادآور شد: استان کردستان در کنار استان‌های همچون کرمانشاه و همدان به عنوان منطقه‌ای بزرگ، قدرت و توانایی اداره کردن خود را دارند.
وی از اختصاص امتیاز بازارچه مرزی باشماق به نقطه‌ای دیگر در استان به دلیل رسمی‌ شدن این مرز خبر داد و خاطرنشان کرد: مشکلات مرز سیران‌بند بانه، مشکل فرودگاه سنندج، جابه‌جایی بازارچه سیف سقز و می‌ن‌روبی اراضی باقی‌مانده کردستان به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.
رحمانی فضلی در پایان سخنانش به ظرفیت‌های کردستان در طول این سفر اشاره کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم کردستان را به جایگاه واقعی خود برسانیم که این مهم تنها با تعامل و ایجاد بسترهای سرمایه گذاری محقق می‌شود.

سفر وزیر کشور به کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر