کد خبر: 192989 A

استاندار کردستان:

مسئله بیمه و مسکن مهر خبرنگاران کردستانی را تا جایی که در استان قابل حل باشد به صورت جدی پیگیری خواهم کرد.

استاندار کردستان اظهار داشت: خبرنگاران باید با نقدهای خود آستانه تحمل مدیران استان را بالا ببرند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، عبدالمحمد زاهدی پنجشنبه شب در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در استانداری کردستان برگزار شد، تصریح کرد: روز خبرنگار یادآور روز شهادت شهید صارمی است که نه برحسب تصادف، بلکه براساس یک برنامه ریزی سازمان‌یافته توسط گروه طالبان به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
وی با بیان اینکه کسب دانش و آگاهی از نیازهای انسان از‌‌ همان لحظه تولد است، افزود: در هر برهه‌ای از زمان اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه وجود داشته که تبادل اطلاعات از ابتدا به صورت چهره‌ به‌ چهره و در قالب عمومی‌تر در محافل و مکان‌های مختلف مانند مسجد و مجامع عمومی انجام شده است.
زاهدی ادامه داد: با گسترش جوامع و افزایش بیش از پیش انسان به اطلاعات، رفته‌ رفته در دوران رنسانس نخستین رسانه‌های نوشتاری در دنیا شکل گرفته است.
استاندار کردستان با بیان اینکه رسانه‌های شنیداری و دیداری نیز با پیشرفت علوم وارد چرخه اطلاع‌رسانی شد، گفت: در شیوه‌های نوین اطلاع رسانی نیز، رفته رفته رسانه‌ها بخش مهمی از انعکاس خبر خود را به تحلیل وقایع و رخداد‌ها اختصاص داده‌اند.
وی بر بالا بردن آستانه تحمل مدیران توسط خبرنگاران تاکید کرد و بیان داشت: اگر آستانه تحمل مدیران با سماجت و انتقادهای منصفانه بالا برود به خوبی می‌توانند از تحلیل‌ها و انتقاد‌ها با نگاه مثبت برای رفع مشکلات و ارائه خدمات بهتر به جامعه بهره‌ بگیرند.
زاهدی با عنوان اینکه بنده همکار شما و در گذشته نیز خبرنگار بوده‌ام، یادآور شد: از انتقاد شما خبرنگاران استقبال می‌کنیم اما باید انتقاد‌هایتان منصفانه و مبتنی بر اخلاق باشد که خوشبختانه این مهم در بین اصحاب رسانه در استان کاملا مشهود است.
استاندار کردستان در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: مسئله بیمه و مسکن مهر خبرنگاران کردستانی را تا جایی که در استان قابل حل باشد به صورت جدی پیگیری خواهم کرد.

خبرنگاران استانداری کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر