کد خبر: 193006 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان:

رسانه ها در جامعه از قداست و جایگاه والایی برخوردارند. / باید رسالت خبرنگاران و فلسفه وجود روز خبرنگار مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه حمایت‌های دولت از مطبوعات اندک است، اظهار داشت: با حمایت‌های قطره چکانی دولت نمی‌توان انتظار ایجاد تحول اساسی در این حوزه داشت.
به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، حجت الاسلام محمد رحیم جعفری پنجشنبه شب در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در سنندج تصریح کرد: نامگذاری ۱۷ مرداد به نام روز خبرنگار یکی از افتخارات نظام در جامعه به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه تاکنون تعدادی از خبرنگاران جان خود را برای آگاه سازی اقشار مختلف جامعه از رویدادهای گوناگون ازدست داده‌اند، افزود: شهید محمود صارمی که در حادثه مزارشریف افغانستان به شهادت رسید، توانست طالبان را به عنوان نماد استکباری در دنیا مطرح کند.
حجت الاسلام جعفری با اشاره به اینکه رسانه‌ها در جامعه از قداست و جایگاه والایی برخوردارند، گفت: باید رسالت خبرنگاران و فلسفه وجود روز خبرنگار مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یکی از نیازهای رسانه‌های استان را وقایع سازی دانست و ادامه داد: رسانه‌ها باید در عرصه خبر و اطلاع رسانی با حفظ جایگاه و منزلت خود به دنبال وقایع سازی و ایجاد تحولاتی بزرگ در جامعه باشند.
حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه آمادگی لازم برای حمایت از مطبوعات در استان را داریم، یادآور شد:: برای حمایت از مطبوعات استان می‌توان اقدام به تشکیل بنگاه اقتصادی در قالب یک موسسه و یا شرکت کرد.
وی در پایان سخنانش راه اندازی چاپخانه‌ای مجهز در استان را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در صورت وجود چاپخانه‌ای مجهز در کردستان دیگر لازم نیست کار‌ها و سفارشات اقلیم کردستان عراق به همدان و تهران فرستاده شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر