کد خبر: 202775 A

از ۳۴ نفر از رتبه‌های یک و دو رقمی کنکور سراسری امسال با دادن هدایا و لوح تقدیر تجلیل شد.

از ۳۴ نفر از رتبه‌های یک و دو رقمی کنکور سراسری امسال با دادن هدایا و لوح تقدیر تجلیل شد.

به گزارش ایلنا از سندج، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در مراسم تجلیل از رتبه‌های بر‌تر کنکور سراسری امسال گفت: کسب رتبه‌های بر‌تر دانش آموزان در کنکور سراسری مقیاس کارآیی آموزش و پرورش محسوب می‌شود.

عرفانی نسب با اشاره به وجود ۲۷۰ هزار دانش آموز در استان کردستان، عنوان کرد: خوشبختانه همه ساله دانش آموزان استان کردستان با سعی و تلاش و پشتکار توانسته‌اند رتبه‌های بر‌تر را در سطح کشور بدست آورند، به گونه‌ای که در چندسال گذشته حتی رتبه نخست رتشه تجربی کنکور را یکی از دانش آموزان استان کسب کرد.

وی اظهار داشت: دانش آموزان استان علاوه بر عرصه‌های علمی در سایر برنامه‌ها و مسابقات فرهنگی و هنری و المپیاد‌ها نیز حائز مقام‌ها و رتبه‌های بر‌تر کشوری شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: در کنکور سراسری امسال ۲۴ هزار نفر از دانش آموزان استان شرکت کرده بودند که از این تعداد ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر را پشت کنکوری‌ها و ۸ هزار و ۵۰۰ نفر را دانش آموزان پیش دانشگاهی تشکیل داده بودند.

عرفانی نسب بیان کرد: در کنکور سراسری امسال ۲۳۰ نفر از دانش آموزان استان توانستند رتبه‌های یک، دو و سه رقمی کسب کنند.

وی ادامه داد: کیومرثاحمدی از شهرستان سروآباد در رشته ریاضی رتبه نهم کشور و سودابه امیری هم از شهرستان دهگلان در رشته هنر رتبه هشتم کشوری را کسب کردند.

وی اظهار داشت: ۳۲ نفر از دانش آموزان استان هم رتبه دو رقمی و ۱۹۷ نفر هم رتبه سه رقمی در کنکور امسال بدست آورند.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان بیان کرد: هفته گذشته نیز دانش آموزان مقطع ابتدایی استان در رشته ژیمناستیک رتبه نخست کشور را کسب کردند و بدست آوردن این موفقیت‌ها نشان از وجود پتانسیل و استعدادهای بر‌تر در این استان است.

عرفانی نسب اظهار داشت: دانش آموزان استان علارغم محدودیت‌ها و کمبود امکانات توانسته‌اند در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و هنری و ورزشی در سکوهای افتخار کشور قرار گیرند.

وی ادامه داد: ۲۶ هزار پرسنل خدوم و فعال آموزش و پرورش هم سهم بسیاری در کسب موفقیت دانش آموزان استان در عرصه‌های مختلف از جمله کنکور سراسری داشته و دارند.

آموزش و پرورش استان کردستان دانش آموز دانش آموزان فرهنگی و هنری کنکور مدیرکل آموزش و پرورش استان سراسری رتبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر