کد خبر: 203668 A

رئیس حوزه هنری کردستان:

جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها و نهادهای متولی در حوزه فرهنگ مانع از تحقق مدیریت جهادی می‌شود.

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: بدون شک دفاع مقدس طلایی‌ترین تاریخ ملت ایران است که باید با بیان واقعیت‌ها و اتفاقاتی که در آن دوران افتاده است مانع از فراموشی این دوران ارزشی شد.

به گزارش ایلنا، امین مرادی در جلسه هماهنگی ویژه برنامه‌های دفاع مقدس شهرستان سنندج در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها و نهادهای متولی در حوزه فرهنگ مانع از تحقق مدیریت جهادی می‌شود.

وی با بیان اینکه هر ساله همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در سطح کشور و استان‌ها برنامه‌های مختلفی در راستای تبیین و تشریح دستاوردهای دفاع مقدس برگزار می‌شود، افزود: حوزه هنری استان کردستان هم خود را در این برنامه‌ها سهیم می‌داند.

وی تصریح کرد: امسال هم مانند سنوات گذشته، حوزه هنری در این زمینه با تمام توان ورود کرده و از تمام ظرفیت‌ها برای تبیین دستاوردهای دفاع مقدس و فرهنگ‌سازی استفاده خواهد کرد.

رئیس حوزه هنری کردستان از برگزاری دو برنامه شب شعر با موضوع دفاع مقدس همزمان با این ایام در استان خبر داد و گفت: این برنامه با حضور شاعران توانمند و صاحب نظر از سراسر استان برگزار خواهد شد.

مرادی تصریح کرد: اکران فیلم‌های مرتبط با موضوع دفاع مقدس در پردیس سینما بهمن سنندج از دیگر برنامه‌های حوزه هنری در این هفته است.

وی گفت: هر چند در استان کردستان در دوره طلایی دفاع مقدس حماسه‌های بزرگی خلق شد اما در پرداختن به این مهم مظلوم واقع شده است که باید با برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف به این حوزه ورود پیدا کرد و حماسه و ایثارگری‌های آن دوران را به نسل‌های جوان و آینده انتقال داد.

وی تصریح کرد: انقلاب ایران اسلامی، انقلابی فرهنگی است و بر همین اساس باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی به رسالت خود در زمینه انتقال حماسه آفرینی‌ها و ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس عمل کنیم.

رئیس حوزه هنری کردستان به تلاش‌های گسترده دشمنان در حذف ارزش‌های دینی و اسلامی با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هشدارهای مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره کرد و بیان داشت: امروز دشمن با تمام توان و بهره‌گیری از بسترها و ظرفیت‌های مختلف به دنبال خدشه‌دار کردن ارزش‌های دینی و فرهنگی ملت ایران است و ما باید با اقدامات فرهنگی و کارهای محتوایی مانع از تحقق اهداف شوم دشمنان شویم.

مرادی انتقال ارزش‌ها و ایثارگری‌های ملت ایران در دوران دفاع مقدس به نسل‌های امروز و آینده را به عنوان بهترین راهکار برای مقابله با تهدیدات فرهنگی دشمنان نام برد و بیان کرد: برگزاری برنامه‌‌های محتوایی در طول هفته گرامیداشت دفاع مقدس باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، تشریح و انتقال حماسه‌های دوران دفاع مقدس به جوانان موجب آشنایی آنها با رشادت‌ها و حماسه سازی‌های آن دوران شکوهمند است.

رئیس حوزه هنری کردستان در پایان بر همگرایی و تعامل بیش از پیش دستگاه‌ها و نهادهای متولی فرهنگ در اجرای برنامه‌های تاکید کرد و بیان داشت: جزیره‌ای عمل کردن در این حوزه مانع از تحقق مدیریت جهادی می‌شود.

استان کردستان انقلاب ایران اسلامی دفاع مقدس دوران دفاع مقدس شعر فرهنگ سازی مقام معظم رهبری ملت ایران حوزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر